Fellini, ölümünün 20. yılında anılıyor

Fellini, ölümünün 20. yılında anılıyor
Fellini, ölümünün 20. yılında anılıyor
Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali dahilinde, Nino Rota Ensemble'nin ölümünün 20. yılında Federico Fellini'yi anacağı konser, 4 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00'de Fulya Sanat'ta gerçekleşecek.

Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali dahilinde, Nino Rota Ensemble, ölümünün 20. yılında Federico Fellini’yi anıyor. 4 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat’ta gerçekleşecek konserde, sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden Fellini’nin, Amarcord, Tatlı Hayat , Sekiz Buçuk, La Strada, Casanova gibi filmlerinin müziğini yapan Nino Rota’nın bestelerinin yanı sıra, ünlü besteci Ennio Morricone’nin dünyaca ünlü filmler için yazdığı müziklerden bazıları da seslendirilecek.
Türkiye ’de şimdiye kadar yapılan en kapsamlı piyano festivalleri olan İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları ve 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları’nın organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi-Artisan tarafından düzenlenen festival, 8 Nisan’da sona erecek. Ayrıntılı bilgi www.festivalopusamadeus.com adresinde.