Feridun Düzağaç'la HDP arasında 'F.D.' krizi

Feridun Düzağaç'la HDP arasında 'F.D.' krizi
Feridun Düzağaç'la HDP arasında 'F.D.' krizi
Feridun Düzağaç'ın 'Ben kısaca F.D. şarkısı, 7 Haziran seçimleri öncesi HDP için düzenlendi. Şarkıcı, eserlerinin dinleyicileriyle arasında kalması gerektiğine dair bir açıklama yaptı ve bu açıklamaya gelen tepkiler üzerine Twitter sayfasını kapatma kararı aldı.

Feridun Düzağaç'ın 'Ben kısaca F.D. şarkısı, 7 Haziran seçimleri öncesi HDP için düzenlendi. Ünlü sanatçı bu durumdan haberi olmadığını, hoşuna gitmiş olsa bile eserlerinin dinleyicileri ile arasında kalması gerektiğini söyleyerek şarkının yeni hali için kendisinden izin alınmadığını duyurdu. Bu açıklamaya gelen tepkiler üzerine Düzağaç ise polemiğe girmeyerek Twitter sayfasını kapatma kararı aldı.
Hayranlarıyla Facebook'ta iletişimde olacağını söyleyen Düzağaç sayfasına "Sosyal medyadaki bağımız çok değer verdiğim ve her mesajınızı bizzat okuduğum facebook sayfamızdır. Söz konusu Twitter bile olsa veda etmek istedim. Her şey gönlünüzce olsun... F.D." notunu düştü.  http://www.radikal.com.tr/134834013483407

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Değerli bir kişilik - user818285

  Yıllardır F.D'yi takip ederim. Çok değerli bir 'sanatçıdır' kendisi. Fikirleri olsun, medyatik kişiliği olsun takdir ettiğim birisidir. Tam da beklediğim gibi nazik bir açıklama yapmış! Helal abi sana... Videoya gelince resmi sitesinde göremedim, sosyal medyada her parti üstüne çok yapılıyor böyle şeyler.. Madem bu kadar ses verdi yine de açıklama getirilmesi gerekir bence.

  kriiiiiiiiizzzzzzz - user520608

  kriz nedir? bunu bilmeden kriz demişsiniz,kriz değil kriz yok anlayacağın,ok

  emek hırsızlığıdır bu - user471915

  Teröristi destekleyip kan akmasın demek, Emeği çalıp emekçiden yanayım demek 1 mayısı kutlamak ayıptır yaw. Musluklardan akan kan açık bir tehdittir. Buna inanıp da oy vermekse ayrı zeka göstergesidir.

  a - user1052107

  Çok güzel bir şekilde yaklaşmış halbuki, bir HDP'li olarak HDP yöneticilerinin F.D'nin gönlünü almasını isterim.

  OYLAR HDP'YE AMA... - Ali Karatay

  FD'nin hakkı da FD'ye. O şarkı onun, emeğinin ürünü, emeğe saygının gereğiydi ondan izin almak. O şarkı HDP'ye yakışır, ama mutlaka sanatçının gönlü alınmalı.

  Feridun beyden cok duzeyli bir yaklasim - user395405

  Degisim, adalet, kardeslik adina HDPnin baraji gecesini bende temenni ediyorum. Egerki emekcinin yanindayiz, Feridun beyden izin alinmasi emege ve emekciye karsi gosterilecek bir saygidir. Tesekkurler

  Ne var ki bunda? - user1062607

  Feridun Abimiz'in aciklamasi gayet iyi niyet doludur ve saygu dunulmasi gerekir. Hdp'li arkadaslar Feridun abimizin dusuncesinden nem niye kapsinlar. Cok samimi duygularlar giristikleri bu sarki duzenleme isinden gayet samimi bir ic huzuru ile, degerli bir sanatci dostumuzun diledigi sekilde vazgecerler, olur biter. Ne Feridun Duzagac'in dilegi kirilsin, ne de HDP'li dostlarin heyecani... Insana, aska, ozgurluge dair olan sarkilarin siyasetteki tezahuru HDP'nin umut veren ve insan ve doga merkezli politikalaridir..Ikisi birbirini tamalar...