Festival sezonu Chill-out 2013 ile açılıyor

Festival sezonu Chill-out 2013 ile açılıyor
Festival sezonu Chill-out 2013 ile açılıyor
Chill-out Festival Istanbul 2013'ün bu yıl Tindersticks ve Nouvelle Vague'ı ağırlayacak.

Festival sezonunun başlangıcı kabul edilen Chill-out Festival Istanbul, Lounge FM 96.0 farkıyla 19 Mayıs Pazar günü, dünya müziğini İstanbul Kemer Golf & Country Club'a taşıyacak. Bu yıl “Yeryüzündeki Cennet” temasıyla sekizincisi gerçekleşecek festival aynı mekanda düzenlenen en uzun soluklu festival olarak da biliniyor. Bugüne kadar 50 bini aşkın müzikseveri dünya müziğiyle buluşturan festivalde bu yıl ilk kez havuz alanı da festival mekanı olarak kullanılacak. Dünyaca ünlü müzisyen ve DJ’leri İstanbullularla buluşturan festival, gün boyunca 20’nin üzerindeki performansa iki ayrı sahnede ev sahipliği yapacak.

Tindersticks headliner…
Oluşturduğu özgün konseptle doğa ve kaliteli müziği birleştiren festivalin bu yılkı line-up’ı da dikkat çekiyor. Reggea’den caza farklı müzik disiplinleri buluşturan festival 19 Mayıs Pazar günü 12 saat boyunca kesintisiz müzik sunacak.
Rock altyapılarını soul ve caz öğelerle birleştirdikleri farklı tarzlarıyla tanınan, bağımsız müzik sahnesinin en önemli gruplarından Tindersticks, Chill-out Festival Istanbul 2013’ün headliner’ı olarak İstanbul’a geliyor. 20 seneyi aşkın kariyerlerine sığdırdıkları dokuz albüm ve etkileyici sahne şovlarıyla Tindersticks, çok uzun bir aradan sonra Türkiye ’deki ilk açık hava performansıyla hayranlarıyla buluşacak.

‘Kesintisiz 12 saat müzik’te kimler var?
Bugüne kadar 50 bini aşkın müzikseveri dünya müziğiyle buluşturan festival, bu yıl da gelecek müzik sezonuna yön veren isimleri ağırlıyor.
Kolombiya’nın tropikal müzik mirasını araştırmak, genişletmek ve yeniden düzenlemek adına çıktıkları bu yolda, yanlarına aldıkları birbirinden yetenekli müzisyenlerle deyim yerindeyse bir süper grup kuran Quantic ve Frente Cumbiero’nun British Council’in desteğini alarak başlattıkları projesi Ondatrópica, Türkiye'deki ilk performanslarını Chill-out Festival Istanbul 2013’te göstermeye hazırlanıyor.
Ülkemizde hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunan, Bossa Nova tarzının öncüleri Nouvelle Vague, modern müzik tarihinin en önemli bestelerine getirdikleri yorumlarla festivalin en eğlenceli gruplarından biri olacak. Thievery Corporation'dan tanıdığımız Eric Hilton'ın reggae müziğine yeni bir soluk getirdiği projesi The Archives ve Güney Amerika'nın son zamanlarda çıkardığı en önemli vokallerinden biri kabul edilen La Yegros da Türk dinleyicileri ile ilk defa bu festivalde buluşacak olan gruplardan. Acid Jazz akımının yaratıcısı, DJ'lerin DJ'i olarak anılan efsane isim Gilles Peterson, festivali temposu en yüksek anlarına taşımak için yerini alıyor.

Red Bull Music Academy Sahnesi
Festivalin bu sene ilk kez müzik severlere sunacağı havuz başındaki Red Bull Music Academy sahnesinin yıldızları ise yeni dönem disko müziğinin son dönemlerdeki en önemli isimleri Gigamesh ve Rayko olacak. Bu muhteşem sanatçı kadrosu içinde ülkemizi temsil etme görevini de Türkiye’nin en önemli basçıları arasında yer alan Alp Ersönmez'in "Cereyanlı" projesi, Portecho'dan tanıdığımız Tan Tunçağ ile Nada'dan Miray Kurtuluş'un oluşturduğu Mira ve özgün repertuarlarının yanında dinlemeyi sevdikleri her türden parçayı da kendi tarzlarında yorumlayan Rahat üstleniyor.

Biletler Biletix.com web sitesi ve tüm Biletix perakende satış noktalarında.
Ön satış bilet fiyatı: 80 TL (Biletix hizmet bedeli dahil)