Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı

Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı
Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı
İlk Türk kadın söz yazarı Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı. 94 yaşında vefat eden Fikret Şeneş'in cenaze namazı kar yağışı altında Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılındı.

RADİKAL- Türk pop müziğine birçok parça kazandırmıştır sanatçının cenazesinde oğlu Celal Çapa, gelini Şebnem Çapa, torunları Ceylan Çapa, İzzet Çapa ve Lal Çapa taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine sanatçı Ajda Pekkan, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, adamı Cemi Kamhi, organizatör Erkan Özerman, Sanatçı Erol Büyükburç, Sezen Cumhur Önal, Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yanı sıra iş ve sanat camiasından bir çok isim katıldı.

AİLE ÜYELERİYLE GÖRÜŞMEDİ
Ajda Pekkan'ın camiye gelerek aileye taziyede bulunmadan Şeneş'in tabutu başına gitti. Burada sanatçı Sezen Cumhur Önal ile kısa bir süre konuşan Pekkan , “Hepimizin başı sağ olsun, çok üzgünüm söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum" dedi. Pekkan daha sonra yine aile üyeleriyle görüşmeden camiden ayrıldı. Cenazeye katılan Faruk Süren ise, “ Türkiye 'nin önde gelen söz yazarı, çok yaratıcı, çok neşeli… Benim rahmetli kayınvalidemim arkadaşıydı. Allah rahmet eylesin, tabi hepimiz faniyiz, bir gün geçeceğiz. Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin" dedi. DHA