First class reklam filmi uçuşa hazır!

First class reklam filmi uçuşa hazır!
First class reklam filmi uçuşa hazır!
Oscar ödüllü aktör Kevin Costner'in THY için çektiği reklam filminin çekimi bitti


İSTANBUL - Oscar ödüllü ünlü aktör Kevin Costner’in rol aldığı Türk Hava Yolları’nın (THY) Jet Airways’ten kiraladığı Boeing 777-300ER tipi yolcu uçaklarında sunulan first class hizmetin tanıtıldığı reklam filminin çekimi tamamlandı.
THY Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali 205 numaralı kapısının olduğu bölümde gerçekleştirilen reklam filmi çekimini, Danimarkalı görüntü yönetmeni Kasper Tuxen ve İsveçli yönetmen Fredik Callingaard gerçekleştirdi.
THY’nin 2 gün süren reklam filmi çekimleri için yurt dışından özel ekipmanlar getirtildi. Filmin müzikleri ünlü müzisyenlerce bestelendi.
Çekimde İtalya, Almanya, Sırbistan, Rusya ve Türkiye’den 80 kişilik oyuncu kadrosu da dahil 350 kişilik ekip görev aldı. Reklam filminin uçak içi çekimleri ise A330 model uçakta yapıldı.
İstanbul’da kaldığı 3 gün boyunca sempatik tavırlarıyla yoğun ilgi gören ve ilk defa global bir reklam kampanyasında yer alan Costner, çekimlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’den ayrıldı.
Costner, yaptığı açıklamada "Türk Hava Yolları’nın büyüyen bir şirket olduğunu ifade etmiştim ama zaten çok büyük olduğunu gördüm. Üst düzey profesyonel bir yaklaşımla karşılaştım. Yöneticiden set işçisine kadar herkes çok iyi iş başarmak isteğiyle çalıştı. Buraya en kısa zamanda eşimle tekrar gelmek istiyorum" ifadesini kullandı.
First class hizmetinin tanıtımı için çekilen reklam filmi, Şubat ayı itibarıyla Türkiye’nin yanı sıra 70 ülkede daha gösterime girecek. (aa)