First Lady dediğin böyle olur mu?

First Lady dediğin böyle olur mu?
First Lady dediğin böyle olur mu?
Hem güzel hem seksi. Biraz Jackie Kennedy, biraz Carla Bruni. Donald Trump seçimi kazanırsa, Beyaz Saray, tarihinin en seksi First Lady'sini ağırlayacak. Slav top model ve First Lady adayı Melania Trump'ı tanıyalım.

RADİKAL – Hürriyet Cumartesi’den Aslı Barış’ın yazısı şöyle: O, ABD ’nin gelmiş geçmiş tüm başkan adayları arasında en çok tartışma yaratan isimlerinden biri: Emlak trilyoneri, televizyon yıldızı, saçı en az kendisi kadar meşhur olan Donald Trump. Cumhuriyetçi Parti ’nin adayı Trump, ABD başkanlığına talip olduğunu açıkladığı günden beri göçmenlerden esşcinsel evliliğine pek çok konuda keskin, ince ince nefret kokan söylemleriyle eleştirilerin hedefi. Ancak siyasetçi, bir konuda herkesten üstün. Yanında First Lady’liğe oynayan eski süpermodel Melania Knauss-Trump var. Belki Donald Trump’ın ağzından köpükler saçan sinirli ifadesi ve garip saçıyla her yerde karşımıza çıkmasını istemeyebiliriz. Ama ‘Modern Sindirella’ olarak anılan Melania’nın First Lady olduğu bir dünyada yaşamak ister miyiz? Şüphesiz ki evet.

TELEFONUNU VERMEDİ

Öncelikle kimdir bu güzel, hemen bakalım: Melania Knauss, 1970’de dönemde Yugoslavya’nın bir parçası olan Slovenya’nın Sevnica adlı kasabasında doğdu. Babası araba satıcısı, annesi de terziydi. 16 yaşında modelliğe başladı, bir yandan da Lübliana Üniversite’sinde mimari konusunda eğitim aldı. Dört dil konuşabilen güzel, modellikten de kopmadı. 1996’da bu alanda başarılı olmak için New York’a taşındı.

Sindirella hikâyesini başlatan ‘büyük buluşma’ iki sene sonra, 1998’de New York’taki Kit Kat Club’da gerçekleşti. Dönemde 52 yaşında olan Donald Trump, 28 yaşındaki Slav modele ilk görüşte aşık oldu, ancak reddedildi. Şöyle anlatıyor Trump: “ Onu gördüm, vuruldum. İkinci eşimden yeni ayrılmıştım,  telefonunu istedim. Yanımda başka bir kadın olduğu için vermedi. Ben de tuvalete kadar onu takip edip, içeri bir kız arkadaşımı yollayıp yeniden istettim. ‘O versin’ demiş. Çıkışta ‘Arayacak mısın’ diye sorduğumda ‘Belki’ cevabını aldım. Sahip olduğum, ev, iş, ne kadar numaram varsa verdim. ” Sonra olaylar gelişti, Melania, üç ayda Trump’ın Manhattan’daki gökdelenindeki 100 milyon dolar değerinde, altın varaklarla süslü çatı katına taşındı.

30 BİN FEETTE SEKS BİR BAŞKA

Çift, aşklarının ilk dönemini bir hayli göz önünde yaşadı. Melania, halihazırda Helmut Newton, Patrick Demarchelier gibi fotoğrafçılara poz vermiş başarılı bir modeldi. Ama ‘Trump’ın aşkı’ titri, onu farklı bir yere taşıdı.  Misal: 2000’de GQ dergisinin kapağı. Melania, kapakta Trump’a ait jetin içinde elleri kelepçeli, bir postun üzerinde çıplak bir şekilde poz verdi. İçerik: “30 bin feet’in üzerinde sevişmek mükemmel bir duygu.” Aynı yıl, Howard Stern’e verdiği bir demeçte de seks hayatlarının muhteşem olduğunu,  aşkıyla her gün, bazen birden fazla cinsel ilişkiye girdiğini de açıklamıştı.

Beş yıllık ‘bol açıklamalı’ bir flört sürecinden sonra, çift  Trump’a ait olan Palm Beach’teki 58 oda ve 33 banyosu olan ‘Mar-O–Lago’ malikânesinde evlendi. Kaderin tecellisi, düğünde Bill ve Hillary Clinton da yer aldı.  Melania Trump’ın giydiği 600 bin lira değerinde bir Christian Dior tasarımı elbise, tüm zamanların en ikonik gelinliklerinden biri sayılıyor. Melania, aynı gelinlikle Vogue dergisinin de kapağını süsledi. Başlık ‘Trump’ın yeni gelini’ydi ve ilginçtir ki Melania’nın adı kapakta yer almıyordu.

Altı yıl sonra çiftin çocukları Barron’ı dünyaya getiren Melania, aynı yıl Amerikan vatandaşlığına da geçti. Çocuğunu ayakları yere basan biri olarak yetiştirmeye çalışsa da, asla eşofman altı giydirmediğini, geceleri de oğluna kutusu 500 lira olan bir kremle masaj yaptığını da gururla anlatıyor.  İnsanın 100 milyon dolarlık bir jeti, yıllık 60 milyon dolar geliri varsa, 500 liralık krem nedir ki!

BEN BİLMEM EŞİM BİLİR

Her ne kadar güzelliği, seksapeli ve lükse düşkünlüğüyle ‘silik bir eş’ olmanın yanından bile geçmese de, Melania, muhtelif röportajlarda ön planda yer almak istemediğini altını çize çize söylüyor. Hem de yıllardır… Hemen 1999’da, henüz Trump’la bir yıldır birlikte olduğu dönemde New York Times’a verdiği demece bakalım: “First Lady olursam, geleneksel bir imaj seçerim. Jackie Kennedy ve Betty Ford gibi destekleyen bir eş gibi görünürüm.” Yıl 2015, değişen bir şey yok. İşte kanıtı, People dergisine verdiği röportaj: “Donald zaten sürekli seyahat ediyor. Oğlumuz Barron’ın da ona ilgi gösteren bir anneye ihtiyacı var. Zaten siyaset yapmak eşimin bildiği bir şey, hazır değilim.”

İlginçtir, Donald Trump da eşinin ön planda olması için yanıp tutuşmuyor. Melania, seçim kampanyaları sırasında sadece iki kez eşinin yanında bulunurken, Donald’ın kızı Ivanka, hamile olmasına rağmen tüm etkinliklerde babasının yanında. Trump, evladı hakkında garip demeçler vermekten geri kalmıyor. İşte Rolling Stones söyleşisinden inciler: “Ivanka muhteşem bir kadın. Yani mutlu bir evliliğim olmasaydı, bir de tabii babası olmasaydım işler farklı olurdu.”

Bu tip şakalar, ‘Obama Amerikan vatandaşı mı? Kimliğini göstersin’ türü ani çıkışlar pek çok insana garip gelse de, Melania Trump eşini ‘tam olarak anladığını’ söylüyor: “Donald, olduğu gibi, türünün tek örneği. Ama insanlar onun başarılarını takdir etmektense, saçıyla dalga geçmeyi seçiyor. Bunu da neden yapıyorlar bilmiyorum, herhalde kıskançlıktan.”

Parmağında 13 karatlık bir tek taş, hatta daha ziyade ‘tek kaya’,  ışıl ışıl parlayan gözleri ve birbirinden şık elbiseleriyle Melania Trump ‘parti kur, oy verelim’ dedirtecek kadar ihtişamlı. Ama ne yazık ki seçimlere giren o değil, eşi. Donald Trump seçimi kazanmaz ve Melania Beyaz Saray’a First Lady olamazsa, bu güzelliği sıkça görmekten mahrum kalacağız. Ama üzülmeyin: Kanye West, bir sonraki seçimlerde Başkan adayı olacağını açıkladı. Bu da şu anlama geliyor:  Kim Kardashian’ı First Lady olarak görme ihtimalimiz var!

Melania Trump aynı zamanda bir iş kadını: Kendi adında bir saat ve krem markası var.