First lady Michelle Obama 'kapak kızı' oldu

First lady Michelle Obama 'kapak kızı' oldu
First lady Michelle Obama 'kapak kızı' oldu

Michelle Obama?nın kapakta giydiği parlak pembe, ipek elbise, yemin töreninden sonraki baloda giydiği, çok konuşulan beyaz elbisenin de tasarımcısı olan Jason Wu imzalı.

NEW YORK - Moda camiasının ‘kutsal kitabı’ Vogue’un mart sayısına kapak olan Michelle Obama, artık modanın da ‘first lady’si... ABD’nin yeni first lady’si kapak fotoğrafında, parlak pembe, ipek bir elbiseyle boy gösteriyor. Elbise Obama’nın yemin töreninden sonraki baloda giydiği, çok konuşulan beyaz elbisenin de tasarımcısı olan Jason Wu imzalı. Obama, içerideki fotoğraflardaysa Narcisco Rodriguez ve J. Crew’in tasarımlarını seçmiş.
Obama çiftiyle yemin töreni öncesinde yapılmış bir söyleşinin de yer aldığı derginin editörü Andre Leon Talley, Michelle Obama’yı ‘Ulaşılabilir, doğal ve normal’ olarak tanımlıyor. Sekiz sayfalık söyleşide first lady, fırsat buldukça kızlarını okula götürmeye çalışacağını, onların öğretmenlerini ve arkadaşlarının ailelerini tanımak istediğini anlatıyor. Moda konusundaysa “Giyim kuşamı önemsemiyor numarası yapmayacağım ancak bu konuda pratik olmam gerektiğini de biliyorum” diyor.
ABD başkanlarının eşlerinin Vogue’da yer alması bir gelenek. Ancak Obama, Bess Truman’dan sonra dergiye kapak olan ilk first lady. Kapak yüzlerinin kıyafetlerini genelde dergi ekibi seçiyor ancak bu sefer farklı olmuş. Talley, “Modayı seviyor, kendine yakışanı biliyor. Benimle giydiklerinin üzerinde nasıl durduğunu anlamak için bir konuşmaya ihtiyaç duymadı” diyor. (aa, ap)