Fişi çekilecekti, gözlerini açtı

Fişi çekilecekti, gözlerini açtı
Fişi çekilecekti, gözlerini açtı
Beyin ölümü gerçekleşen komadaki kadının başucunda, fişini çekip çekmemeyi tartışıyorlardı. Kadın son anda gözünü açtı...

40 yaşındaki Jenny'nin eşi ise son bir kez eşinin beyin fonksiyonlarının kontrolü için MR'a sokulmasını ve bir şans verilmesi için fişinin çekilmemesini istiyordu. O anda tartışmalar başladı ve ne olduysa oldu. Genç kadın gözlerini açtı, doktorlar şoke oldu eşi ise sevinçten ne yapacağını bilemedi. Nadir görülen bir sinir sitemi hastalığı olan ve bilincin kapanmasına neden olan Guillain-Barre Sendromu hastası Jenny Bone, kocasının doktorlarla tartışmasını duyunca hayata geri döndü.

DUYUYORDUM AMA TEPKİ VEREMİYORDUM
Doktorlar artık hiç umut olmadığı gerekçesiyle yaşam destek ünitesini kapatmayı önerince buna karşı çıkan Jenny'nin kocası eşini hayata döndüren sözleri söylemiş oldu. Bu tartışmayı duyan 40 yaşındaki İngiliz kadın Jenny birden yaşam sinyalleri vermeye başladı ve belki de ölümünden saniyeler önce hayata geri döndü.
Jenny "Etrafımdaki konuşmaları duyabiliyordum. Ancak tepki veremiyordum. Doktorların yaşam destek ünitesini kapatma önerisine eşim karşı çıkınca hayata dönmeyi başardım" dedi. Hastalığının üzerinden 1 yıl geçmiş olan Jenny Bones, işine geri dönmeyi başardı ve normal hayatını sürdürüyor.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Yaşam

  ,

  şans

  ,

  genç

  ,

  Karşı

  ,

  beyin