Fotoğraflara yasak getirtti

Fotoğraflara yasak getirtti
Fotoğraflara yasak getirtti

Turizm bakanı Brambilla ile turizm konferansına katılan Berlusconi İtalya?nın, skandallarıyla sarsılan imajını düzeltme peşinde.

ROMA - İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, uzun süredir hakkında çıkan seks skandallarını reddediyor ancak, başbakan ikinci kez bir İtalyan Katolik yayınından eleştiri aldı. İtalya’nın etkili Katolik dergilerinden Famiglia Cristiana’da yer alan yazıda “Bazı sınırlar olmalı. Ahlak sınırları aşılmış durumda. Gücü elinde tutanlar kendilerini etik olarak özgür bir alanda göremezler” denildi.
Famiglia Cristiana, Berlusconi’yi eleştiren ikinci Katolik yayın oldu. İtalya psikoposlar konferansının gazetesi Avvenire de geçen hafta başbakandan suçlamalara yanıt vermesini istemişti. Başbakan’ın Veronica Lario’yla olan evliliğinin bitmesine de neden olan çapkınlıkları uzun süredir gündemi meşgul ediyor. Berlusconi her ne kadar, “Özel hayatımda açıklayamayacağım bir şey yok. Her şey açık, her şeyin hesabını verebilirim” dese de, peş peşe patlak veren skandallar onu zor durumda bıraktı. Sardunya’daki villasında verdiği partiler sırasında çekilmiş fotoğraflarla da başı dertte olan başbakan son olarak, işi mahkemeye taşıdı ve ‘özel hayata saygı’ talebiyle fotoğraflara el konulmasını talep etti.
Mahkemenin başbakanın talebini haklı bulduğu ve yedi tanesi daha önce çeşitli dergilerde yayımlanan toplam beş bin fotoğrafa el konulduğu açıklandı. Fotoğraflarda başbakan Berlusconi, havuz başında özel davetlisi olan üstsüz modellerle birlikte görülüyordu. (ap)