Frank ile Ava tanışınca...

Frank ile Ava tanışınca...
Frank ile Ava tanışınca...

Ava Gardner ın üçüncü ve son evliliği Sinatra ile oldu. Otobiyografisinde altı yıllık eşinden, Hayatımın aşkı diye bahsetti.

James Kaplan yeni çıkan biyografi kitabı 'Frank'te, Sinatra ve Ava Gardner'ın tutkulu ilişkisinin detaylarını anlatıyor

Frank’in her şeyden kaçmak istediği 1949 yılının ocak ayında bir gece, David O. Selznick’in evindeki partide karşılaştılar. Elinde martinisiyle salonu süzerken, en güçlü içkinin bile çarpamayacağı kadar güçlü bir şeyle serseme döndü. Gördüğü Ava’ydı. Ev sahibiyle sohbet ederken, Frank’in bakışlarını hissetmişti. Dönüp en cazibeli gülümsemesiyle selam verdi. İçkisini alarak yanına yürüyen Frank “Merhaba” dedi. “Merhaba Frank, Selznick’i tanıyorsun öyle değil mi?”
Gözlerini güzel kadından ayırmadan, “Elbette” dedi. Selznick aralarındaki elektriği hissederek izin istedi.
Frank suratına yerleşen gülümsemeye hakim olamıyordu. Bir kez daha “Merhaba” dedi. “O aşamayı geçtik zannediyordum” diye cevap verdi Ava. İkisi de çok içiyordu. Sarhoş olmaları uzun sürmedi. Birkaç saat sonra dışarı çıktılar. Hava serindi, birbirlerine sarıldılar. Frank, “Arabayla gezmeye ne dersin?” diye sordu. “Elbette” dedi Ava sevinçle. İçeri girip barmene 100 dolar vererek bir şişe Beefeater’s aldı. Arabaya atladılar. Hava soğuk olmasına rağmen üstü açık geziyorlardı. Ava hafif hafif ürperiyor, mink çıplak omuzlarını örtüyordu. Aralarında cin şişesini paylaşıyor, büyük büyük yudumlar alarak ilerliyorlardı. Bir süre sonra bir mezarlığın önüne geldiler. Ava endişeyle Frank’e döndü ve “Hiç yaşlanmayı düşünüyor musun?” diye sordu. Frank, “Yaşlıyım zaten” diye cevap verdi. Gülüştüler.
Gardner ve Sinatra 1951’de evlendi. Fırtınalı evlilikleri altı yıl sürdü.