"Fransız aşık" efsanesi yalan çıktı!

"Fransız aşık" efsanesi yalan çıktı!
"Fransız aşık" efsanesi yalan çıktı!
Fransa'nın en eski ve saygın araştırma kurumlarından birinin yaptığı araştırma, Fransızların ateşli âşık olduğu efsanesine büyük darbe indirdi.


PARİS - Kamuoyu Yoklaması Enstitüsü’nün araştırmasına göre, cinsel yaşamı hiç de parlak olmayan Fransız çiftlerin oranı dörtte üçten fazla. Araştırmaya katılan her üç kadından birinden fazlası, eşiyle birlikte olmamak için baş ağrısı, yorgunluk ya da çocukların yakında olması gibi bahanelere başvurduğunu söyledi. Yaklaşık olarak her altı erkekten biri de benzer bahaneler ileri sürdüklerini itiraf etti.

Çare, araştırmayı yaptıran firmada!
Romantizmiyle ün salan Fransızların ‘Çapkın, flörtçü ve diğer Avrupalılardan daha iyi âşık’ imajı bu araştırmayla sarsılmış oldu. 1000’den fazla yetişkinle yapılan anket, ‘Fransız öpücüğü’ne adını veren bu ulusun cinsel arzularında azalma olduğunu gösteriyor. Öte yandan, araştırmayı yaptıran ilaç firmasının ‘Fransızların yardımına koşmaya hazır olduğunu’ açıklaması da kuşku uyandırıyor. Söz konusu firma cinsel yaşamını düzeltmek isteyen Fransız çiftler için bu ay bir bilgilendirme kampanyası düzenleyeceğini duyurdu. ( bbc )


    ETİKETLER:

    BBC