Fransız Fakirhanesi'nde dans zamanı

Fransız Fakirhanesi'nde dans zamanı
Fransız Fakirhanesi'nde dans zamanı
İstanbul Dans Eğitim Merkezi Derneği, 8 ve 16 Haziran tarihlerinde Fransız Fakirhanesi'nde halk dansları gösterisi düzenleyecek.

İstanbul Dans Eğitim Merkezi Derneği 16 Haziran Pazar günü Fransız Fakirhanesi'nde halk dansları gösterisi düzenleyecek. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılacak bu etkinlik, huzurevindeki yaşlılarla beraber eğlenceli vakit geçirmek amacıyla gerçekleşecek. Türkiye 'de yaşayan, farklı dinlerden yaşlı insanları kendi çatısı altında barındıran Fransız Fakirhanesi'nde, ayrıca küçük çaplı bir doğum günü partisi de yapılacak. Derneğin gönüllü olarak düzenleyeceği etkinlikte bir huzurevi sakininin 100. yaş günü kutlanacak. 

İstanbul Dans Eğitim Merkezi Derneği bu yıl ikinci gösterilerini de 50 kişilik dansçı kadrosuyla 8 Haziran'da Büyükçekmece A.K.M. Gösteri Merkezi'nde düzenleyecek... Öncesinde, 8 Haziran tarihinde tamamı şizofren hastalarından oluşan halk dansları ekibi konuk gösteri ekibi olarak sahne alacak. Dünya Şizofreni Derneği gönüllü sanatçısı Hüner Coşkuner'in de katılacağı gecede istanbul Dans Eğitim Merkezi halk dansları gösterilerinin yanı sıra Türkiye'de ilk defa 50 kişilik bir Sirtaki ekibiyle de sahne alacak. Dernek üyeleri, Yunan folklörünün ayrılmaz bir parçası haline gelen Sirtaki'yi aralarında 7 yaşında bir üyenin de yer aldığı 50 kişilik bir ekiple oynayarak bir ilke de imza atmış olacak.