'Full Depo' Multitap Babylon'da

'Full Depo' Multitap Babylon'da
'Full Depo' Multitap Babylon'da

Gösterimdeki Vay Arkadaş filminin müziğinde de Multitap ın imzası var.

İlk albümleri 'Takım Oyunu' ile alternatif müzik sahnesinde dikkat çeken Multitap, bu akşam Babylon'da

Şarkılarınız nasıl ortaya çıkıyor?
Selim Siyami Sümer: Hikayeler, yaşantılarımızdan ortaya çıksa da, aslında hepimizin yaşamında olan şeylere işaret ediyor. Sözlerle beraber şarkının basit bir versiyonu ortaya çıkıyor. Mesela tek gitarla şarkıyı basit bir fonda grup üyelerine sunuyorum ve şarkı dolaşmaya başlıyor. Grupta Sertaç (Özgümüş) teknik konularda daha yetkindir. Daha sonra şarkı stüdyoya giriyor. ıstediğimiz sound’a yakın prototipi oluşuyor ve üzerinde konuşmaya başlıyoruz. Bundan sonrası birazcık klasik durumlar.
‘Çıbık’ şarkınızın hikayesini merak ediyorum.
Selim: Çubuk krakeri çok seven bir arkadaşımın bana bir ‘Çıbık kraker şarkısı yapar mısın’ demesi ve onun öyle telaffuzu üzerine ciddiye aldık ve şarkılaştırdık. Yani ciddiye aldığımız için oldu her şey. (Gülüyor)
‘Vay Arkadaş’ filminin müziklerini yaptınız. Film müziği yapmak...
Selim: Önce senaryoyu okuduk. En azından karakterlerin nasıl insanlar oldukları kafamızda canlanmaya başlamıştı. Görüntünün üstüne müzik yapmanın değişik bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Çok kısıtlayıcı gibi görünse de görüntü, müziğin çıkmasına sebep oluyor ve bu ikili birbirini tetikliyor. Çok farklı ve güzel bir his.
Filmdeki ‘Full Depo’ şarkısını Ali (davulcu) söylüyor. Sanırım daha önce hiç şarkı söylemedin.
Ali: Herkes gibi evdeyken kendi kendime şarkı söylerim ama stüdyoda ya da sahnede yapmadığım bir şeydi. Aslında solistlere her zaman imrenerek bakardım. Ama çok farklı bir deneyim.
Bu şarkıyı sadece filmin galasında çaldığınızı biliyorum. Bu gece Babylon’da çalacak mısınız?
Selim: Gala partisinde o kadar çok beğenildi ki, tekrardan istenildi. ıstek olursa Babylon’da da iki kere çalabiliriz. (Gülüyor)