Futbolun dev isimlerinin ligi bugün başlıyor

Futbolun dev isimlerinin ligi bugün başlıyor
Futbolun dev isimlerinin ligi bugün başlıyor

Türk futbolunun ünlü isimlerinin kaptanlık edeceği takımlar beş turlu lig usulüne göre mücadele edecek. FOTOĞRAF: BÜLENT ARSLAN / AA

İSTANBUL - Eski ünlü futbolcuların mücadele edeceği ‘Devler Ligi’, bugün Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda yapılacak maçlarla başlayacak.
‘Devler Ligi’nin dün yapılan tanıtım toplantısına organizasyonun sorumlusu Acun Ilıcalı, turnuvada mücadele edecek takımların kaptanları Sergen Yalçın, Pascal Nouma, Tanju Çolak, Pierre Van Hooijdonk, Elvir Boliç ve Hakan Ünsal ile yorumculuk yapacak olan Rıdvan Dilmen, turnuvanın hakemi Erman Toroğlu katıldı. Acun Ilıcalı, fikrin Pierre Van Hooijdonk sayesinde oluştuğunu belirterek, maçların 13 hafta boyunca oynanacağını ve kazanacak takımın ciddi bir ödül kazanacağını söyledi. Ilıcalı, “Federasyonumuzun desteğiyle devler ligini klasik hale getirmek istiyoruz. İnşallah her sene ekimde sezonu açacağız” dedi.
Şampiyon takım 1 milyon lira ödül alacak. Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanacak turnuva beş turlu lig usulüne göre yapılacak. Her turda bir  takımın eleneceği ve beşinci turda da kalan iki takımın final oynayacağı açıklandı. Bugünkü ilk maçta Boliç’in takımıyla Hakan Ünsal’ın takımı karşı karşıya gelecek. (aa)