Fütüristler Yeditepe'de toplanıyor

Fütüristler Yeditepe'de toplanıyor
Fütüristler Yeditepe'de toplanıyor
Türkiye'nin ikinci fütürizm kulübü olan Yeditepe Üniversitesi Fütürizm Kulübü ilk toplantısını 20 Ekim'de gerçekleştirecek
Yeditepe Üniversitesi Fütürizm Kulübü’nün (YFK) ilk etkinliği Siemens A.Ş. Sağlık Sektörü Bilgi Teknolojileri İş Birimi Yöneticisi ve Fütüristler Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Alper Alsan ve Tüm Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan’ın katılımlarıyla 20 Ekim Salı günü saat 12.30’da gerçekleştirilecek.


Toplantıda çoğunluğun günü kurtarmaya çalıştığı, geleceğin ürkütücü algılandığı, senaryoların insanları gelecekten korkuttuğu ve olumsuz beklentilerin üretken düşünceyi engellediği bir dönem, fütürist bakış açısıyla değerlendirilecek.

YFK’nin sene içerisinde düzenlemeyi planladığı bir diğer etkinlik ise; Brightwell Holdings BV Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas ve Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel’in de konuşmacı olarak katılacağı ‘Geleceğin İş Modelleri ve Meslekleri’ konulu ‘‘Future Talks ’’ adlı konferans olacak. YFK’nın etkinlik takviminde ayrıca ‘Herkesin bir dünyası var, ya senin?’ temalı proje yarışması, dünyaca ünlü Fütürist Sohail Inayatullah ile gelecek üzerine bir çalışma ve ‘2023 Türkiyesi’ ne yönelik muhtelif senaryo sunumları yer alıyor.