'Gala Modern'den eğitim için 1 milyon 155 bin tl

'Gala Modern'den eğitim için 1 milyon 155 bin tl
'Gala Modern'den eğitim için 1 milyon 155 bin tl
İstanbul Modern'in çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlediği 5. 'Gala Modern' dün akşam gerçekleştirildi. Geceye iş, sanat ve medya dünyasından 600 kişi katıldı.

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek 2014 yılında da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlediği 5. 'Gala Modern', dün akşam  İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş , sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren geceye 600 kişi katıldı.
'Gala Modern' gecesinin ana sponsorluğunu Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı üstlendi. Gala Modern’in diğer sponsorlarından İstanbul Modern Restoran, her yıl olduğu gibi bu yıl da gece için özel menü hazırladı, Vakko Espace gecenin mekan tasarımını, Dream Design Factory ise organizasyonunu yaptı.
Sunuculuğunu, Rana Erkan Tabanca’nın üstlendiği gecede, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal yönetiminde destek yarışı gerçekleştirildi.
Bu yıl Rasim Aksan, Ali Alışır, Ani Çelik Arevyan, Canan Dağdelen, Devrim Erbil, Ahmet Ertuğ, Dice Kayek, Sabire Susuz ve Aslı Torcu İstanbul Modern’in eğitim projelerine destek olmak için Gala Modern’e özel çalışmalar hazırladı, Erol Akyavaş’ın bir yapıtı ise 'Sanat Labirenti' programının bir yıl daha devam etmesi için Akyavaş ailesi tarafından Gala Modern gecesine bağışlandı. Destek yarışında müzenin eğitim projelerine 1 milyon 155 bin TL katkı sağlandı. Gecede Ali Alışır'ın eserini 100 bin liraya Ali Kibar; Canan Dağdelen'in çalışmasını 110 bin liraya Özcan Tahincioğlu satın aldı. Murat ülker ise 100 bin liraya Dice Kayek'in 110 bin liraya ise Aslı Torcu'nun işlerini satın aldı. 
İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, bugüne kadar 'Gala Modern' gecelerinden sağlanan katkılarla 150 bin çocuk ve gencin sanat eğitiminden yararlandığını belirtti. Oya Eczacıbaşı, “Gelecek yıl, on yıllık birikimimizin taçlandıracağı yeni bir eğitim programına başlayacağız. Çocuklar ve gençler, sanatçılar ve tasarımcılarla birlikte hazırlayacağımız müzik ve ses, moda tasarımı, renk ve biçim, teknolojik temelli deneyim başlıklı özel atölyelere katılacaklar” dedi.
Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tunç Erdal ise, İstanbul Modern’in ve değerli dostlarının, ülkemize yeni, kalıcı değerler kazandırması çabasına katkıda bulunmaktan dolayı büyük bir onur duyduklarını belirtti.

'Gala Modern' gecesini düzenleyen İstanbul Modern Kültür Elçileri, Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Levent Çalıkoğlu, Oya Eczacıbaşı, Şeli Elvaşvili, Merve Gürsel, Cem Hakko, Banu İpeker, Esra Özsüer, Maya Portakal, Raffi Portakal, Okşan Atilla Sanön, Aslı Soyak, Rana Erkan Tabanca, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Taha Tatlıcı’dan oluşuyor.