Gama Art Gallery Caroline de Boissieu'ı ağırlıyor

Gama Art Gallery Caroline de Boissieu'ı ağırlıyor
Gama Art Gallery Caroline de Boissieu'ı ağırlıyor
Fransız ressam Caroline de Boissieu'nın eserleri Gama Art Gallery'de sergileniyor

Gama Art Gallery, ünlü Fransız ressam Caroline de Boissieu’nın eserlerine ev sahipliği yapıyor.
Uzun deneyişler sonunda kendine has ve benzersiz ifade tarzını bulan, rüya ve gerçeklik arasındaki sınırı aşındırarak doğaüstü durumların gündelik hayatın maddeselliğini ve yüceltmesini incelemeye başlayan Caroline de Boissieu'nın çalışmaları, özgür ve yaratıcı süreçte gelişti. Sanatçının otantik ve duygusal çalışmaları hassas bir evrensel uyumla açığa vurulan kırılgan bir dünyanın güvencesi durumuna geldi. Eserlerinde, sanatçı ve aynı zamanda bir kadın olarak kendi gözünden içten inanç ve duyarlılığın yarattığı gücün karışımını sembolize eden kompozit bir teknik kullandı. Carolin'in yaratıcı arayışının ana hatları, hoş bir şeffaflık bırakan suda ve sonsuz düzlemde yaptığı çalışmalarındaki güç ve zayıflık duygularının birleşiminde ortaya çıkmaktadır. Onun resimlerinde doğaüstü görsel ve sezgisel zıtlık resmedilmeye değer ilginç unsurların gerçekliğiyle gözler önüne serilmektedir.
Çalışmalarının kalitesi ve özgün sanatsal yaklaşımı çok fazla koleksiyoneri etkilemiştir. Caroline de Boissieu'nün eserleri genellikle Fransa ve çevresinde sergilenmiştir. Çalışmaları ayrıca yabancı koleksiyonlarda da yer almıştır.
Şule Altıntaş’ın yönetmenliğini yaptığı Caroline de Boissieu’nın “Silhouettes Solides" adlı kişisel sergisi, 15 Mart’a kadar görülebilir.


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Kadın

  ,

  Ünlü

  ,

  Rüya

  ,

  Evrensel

  ,

  İnanç

  ,

  GAMA