Game of Thrones'un büyük savaş sahnesi nasıl çekildi?

Game of Thrones'un büyük savaş sahnesi nasıl çekildi?
Game of Thrones'un büyük savaş sahnesi nasıl çekildi?
Son sezonuyla takipçilerini yine heyecanla ekran başına kitleyen ve sahneleriyle seyredenleri hayretler içinde bırakan Taht Oyunları'nda kullanılan bilgisayar hileleri ve kamera arkası görüntüleri yayınlandı.

Popüler televizyon dizisi Game of Thrones'un son sezonunda karşımıza çıkan 'Hardhome Savaşı’nın kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Beşinci sezonun en heyecanlı sahnelerinden olan Yabaniler, Gece Gözcüleri ve Ak Gezenler’in çarpıştığı savaşta kullanılan bilgisayar teknikleri ve set görüntüleri hayli ilgi çekici.


Sekizinci bölümde Jon Snow ve Tormund Giantsbane’in özgür halkı ikna etmek için gittikleri Yabanilerin karargahında Ak Gezenlerin de saldırmasıyla binlerce kişinin çatışmasını izlemiştik. Fakat görsel efekt şirketi El Ranchito Imagen Digital’in yayınladığı videoda ise görülenden çok daha az insan varken Yabani sürüleri sonradan bilgisayar ortamında ekleniyor.

Bir başka videoda ise dev Wun Wun’un Ak Gezenler ordusundan kaçarken suyun içinde yürüdüğü sahnede Yabanileri ve Gece Gözcüleri’ni deve gözlerini dikmiş şekilde görüyoruz. Fakat üstünde oynanmamış görüntülerde aslında herkesin havada bir sopanın ucunda sallanan bir tenis topuna gözünü diktiği dev Wun Wun’ın yürüyüş sahnesinin tamamen başka bir yerde çekildiği ortaya çıkıyor.

Sadece bilgisayar teknikleri değil aynı zamanda eski yöntem hileler de kullanılıyor. Kapının altından çıkmaya çalışan yaratıkların başının ezildiği sahnelerde içi tutkal doldurulmuş manken kafası kullanılıyor. (The Daily Mail)