Gandolfini'nin doktoru: 'Ölüm sebebi uyuşturucu değil'

Gandolfini'nin doktoru: 'Ölüm sebebi uyuşturucu değil'
Gandolfini'nin doktoru: 'Ölüm sebebi uyuşturucu değil'
ABD'nin en çok izlenen dizilerinden 'The Sopranos'un ödüllü yıldızı James Gandolfini'nin dün, 51 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından, kaldırıldığı hastanenin acil servis doktoru, aktörün ölümüne ilişkin alkol, uyuşturucu gibi şüphe uyandıran faktörlerin olmadığını söyledi.

ABD 'nin en çok izlenen dizilerinden 'The Sopranos'un ödüllü yıldızı James Gandolfini'nin dün, 51 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından, kaldırıldığı hastanenin acil servis doktoru, aktörün ölümüne ilişkin alkol, uyuşturucu gibi şüphe uyandıran faktörlerin olmadığını söyledi. Doktor Claudio Modini, aktörün ölümünün nedeni olarak 'muhtemelen doğal bir ölüm nedeni, miyokard enfarktüsü' deyip, başka bir deyişle bunun bir kalp krizi olduğunu ifade ediyor.

Geçmişte kokain ve alkol bağımlılığıyla mücadele eden ünlü aktör, 2002 tarihli boşanmasında madde bağımlılığının rol oynadığını belirtmişti. Ancak uzmanlar aktörün ölümünde uyuşturucu ya da alkolün bir etken olup olmadığına dair bilgi sahibi olmak için erken olduğu kanısında. Ayrıca Gandolfini’nin cesedine hangi toksikoloji testlerinin yapılacağı ya da herhangi bir testin yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir bilgi bulunmuyor.