Gangnam, polislere ilham oldu!

Gangnam, polislere ilham oldu!
Gangnam, polislere ilham oldu!
Gangnam Style şarkısıyla dünya genelinde nam salan Güney Koreli pop şarkıcısı Psy, bu kez kendi ülkelerindeki bir güvenlik birimine ilham kaynağı oldu. Şarkıcının kostüm tasarımcısı, ülkelerinde görev yapan turist polisleri için mora çalan parlak mavi renkte ceket, koyu lacivert pantolon, gri gömlek, gözlük ve siyah kepten oluşan bir üniforma tasarladı.

Şarkıyı duydunuz, dansını gördünüz... Gangnam Style şarkısıyla dünya genelinde nam salan Güney Koreli pop şarkıcısı Psy, bu kez kendi ülkelerindeki bir güvenlik birimine ilham kaynağı oldu. Şarkıcının kostüm tasarımcısı, ülkelerinde görev yapan turist polisleri için mora çalan parlak mavi renkte ceket, koyu lacivert pantolon, gri gömlek, gözlük ve siyah kepten oluşan bir üniforma tasarladı. Polisler ayrıca, üzerinde İngilizce, Japonca ve Çince dillerinden bildiklerinin yazılı olduğu birer rozet takacak.

Taksi sürücüleri ya da seyyar satıcılar tarafından dolandırıldığını düşünen turistlerin kendilerine gelip sorunlarını anlatabileceğini söyleyen memur Park Jae-Hyoung, kendilerinin problemi çözeceği iddiasında. Söz konusu birimin ülkeleri güvensiz bir yer olduğu için kurulmadığını anlatan Kore Turizm Örgütü başkanı Mr Lee Charm ise polislere “Bu ülkenin ne kadar güvenli olduğunun tanıtımını yapacak elçilersiniz. Bundan böyle turistlerle fotoğraf çektirmekle epey meşgul olacaksınız” diyor.

Güney Kore, son yollarda en popüler tatil merkezlerinden birine dönüştü. Sadece geçen yıl 10 milyon turistin ziyaret ettiği ülkenin bu rakama ulaşmasında kuşkusuz Psy’ın da etkisi var. Şarkıcı, Gangnam Style şarkısıyla tüm zamanların en büyük YouTube rekorunu kırmış ve şarkı 1.8 milyar kere tıklanmıştı.