Gary Moore ölü bulundu

Gary Moore ölü bulundu
Gary Moore ölü bulundu

İspanya da tatil yaptığı Estepona kentindeki otel odasında ölü bulunan Moore, 58 yaşındaydı.

Aralarında 'Still Got The Blues'un da yer aldığı sayısız hit şarkıya ve 20 solo albüme imza atan Garry Moore'un ölüm nedeni açıklanmadı

‘Still Got The Blues’ şarkısıyla tanınan, dünyanın en popüler blues / rock gitaristlerinden Gary Moore, İspanya ’da tatil yaptığı Estepona kentindeki otel odasında ölü bulundu. Sabahın erken saatlerinde, Kempinski Resort Hotel’deki odasında bulunan 58 yaşındaki İrlandalı müzisyen, efsanevi grup Thin Lizzy’yle yaptığı çalışmalarla ve sayısız hitinin yer aldığı 20 solo albümüyle tanınıyor. 16 yaşındayken Skid Row grubuna (1980’lerin aynı isimli metal grubundan farklı olarak 1960’larda kurulan bir İrlandalı blues–rock grubu)
katılan Moore, 1973’te Thin Lizzy’nin kadrosuna dahil oldu. Bu grupta blues’dan hard rock’a uzanan farklı türlere hakimiyetiyle dikkatleri çeken, İrlanda basını tarafından dâhi olarak nitelendirilen Moore, ilk solo albümü ‘Grinding Stone’u da aynı yıl çıkardı. Thin Lizzy grubundan Phil Lynott’la beraber 1978’de çıkardığı ‘Parisienne Walks’la, İngiltere listelerinde ilk ona giren sanatçı, kariyeri boyunca 20 solo albüm çıkardı, Bob Dylan ve
B.B. King gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı, geniş yelpazede farklı türlerden işler üretti. 

‘Çok zinde ve sağlıklıydı’
Belirli aralıklarla Thin Lizzy grubuyla çalışmaya devam eden Moore, bir dizi rock albümünden sonra blues köklerine döndüğü 1990 tarihli ‘Still Got The Blues’ albümüyle ve bu albümden çıkan aynı addaki şarkıyla dünya çapındaki popülaritesini artırdı. Eski Thin Lizzy gitaristi Eric Bell, Moore’un ölümüne hayretini “ Kayıp rock yıldızlarından değildi, çok zinde ve sağlıklıydı” sözleriyle ifade etti.
Müzisyenin resmi web sitesinde ise “Gary Moore’un, tatil yaptığı İspanya’da dün gece aramızdan ayrıldığını bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz” dendi.