Gastronomi Olimpiyatları 2015'te

Gastronomi Olimpiyatları 2015'te
Gastronomi Olimpiyatları 2015'te
İspanya, 2015'te Gastronomi Olimpiyatları düzenleyecek. Olimpiyatlara, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 24 ülke katılacak

Gastronomi dalında önemli etkinlikler gerçekleştiren İspanya, aralarında Türkiye 'nin de bulunduğu 24 ülkenin katılımıyla 2015 yılında 1. Gastronomi Olimpiyatlarını organize edeceğini açıkladı. İspanya Aşçılar ve Pastacılar Dernekleri Federasyonu (Facyre) ile Gastronomi Kraliyet Akademisi Dostları Derneği'nin öncülük ettiği girişim bugün basına tanıtıldı. Facyre başkanı Mario Sandoval, 1. Gastronomi Olimpiyatları'na katılacak ülkeleri İspanya, Türkiye, Almanya , Belçika, Danimarka, Fransa, İngiltere, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, İsveç, ABD , Brezilya, Arjantin, Meksika, Peru, Kolombiya, Venezuela, Şili, Küba, Japonya, Çin ve Hindistan olarak sıraladı.
Yemek, tatlı, masa düzeni, şef garson ve kokteyl gibi 5 farklı kategoride gerçekleşecek Gastronomi Olimpiyatları'nın, sektörü kanatlandaracak büyük bir etkinlik olduğunu söyleyen Sandoval, kurumsal ve şirket anlamında ekonomik desteğe ihtiyaç duyduklarını da sözlerine ekledi.