Gaz maskeli bir sergi

Gaz maskeli bir sergi
Gaz maskeli bir sergi
Bahadır Yıldız'ın Galeri Apel'de açtığı 'Huzursuz Bacak' başlıklı sergide, artık günlük hayatımızın vazgeçilmez aksesuvarı haline gelen gaz maskesiyle yaptığı heykel dikkat çekiyor.

Galatasaray ’daki Galeri Apel, şu sıralar Bahadır Yıldız’ın ilginç heykellerine ev sahipliği yapıyor. Yıldız’ın ‘Huzursuz Bacak’ başlıklı sergisi, farklı ayaklar için üretilen ortopedik ayakkabı kalıpları üzerine inşa edilmiş heykellerden oluşuyor. Sergideki en dikkat çeken çalışmalardan birisi, son dönemde Gezi Parkı olayları nedeniyle artık günlük hayatın ayrılmaz bir aksesuvarı olan gaz maskesiyle yapılmış bir heykel. Yıldız, nisan ayında yaptığı ‘Gaz’ isimli heykelinde 1. Dünya Savaşı’na ait gaz maskesi, tahta, kişiye özel ayakkabı kalıbı, çıkrık, motor ve talaş kullanmış.
Yıldız’ın heykelleri ilk bakışta sadece ayakkabı kalıbı gibi görünse de kusurlu ayaklar üzerine oluşturulan yapılar aynı zamanda ağaçlardaki izlerle zamanı içine katarak insanın ‘iç örgü’süne de gönderme yapıyor. Sergi 22 Haziran’a kadar Galeri Apel’de görülebilir.