Gece yattık İntikam, sabah kalktık hâlâ İntikam

Gece yattık İntikam, sabah kalktık hâlâ İntikam
Gece yattık İntikam, sabah kalktık hâlâ İntikam
Kanal D'nin iddialı dizisi 'İntikam'ın ilk bölümü dün gece üst üste üç kez gösterildi. Üç bölüm de reytinglerde ilk yirmiye girdi.

Kanal D’nin uzun zamandır beklenen yeni dizisi ‘İntikam’ yayın hayatına iddialı bir şekilde başladı.

Amerikan dizisi ‘Revenge’den uyarlanan ve başrollerini Beren Saat, Mert Fırat, Arzu Gamze Kılınç ile Nejat İşler’in paylaştığı dizi, dün akşam ekrana gelen ilk bölümüyle AB ’de birinci, Totalde ise ikinci oldu.

Babası bir komploya kurban giden genç bir kızın, bunun sorumlularını bulup tek tek hesaplaşmasını anlatan ‘İntikam’ ayrıca, ilk gününde ardarda üç kez yayımlanarak seyircilerin tepkisini çekse de kırılması zor bir rekora imza attı. Dizinin üç gösterimi de, hem AB hem de Totalde ilk yirmiye girdi.

Ancak genel olarak geçer not alsa da ‘İntikam’, mantık hatalarıyla sosyal medyada eleştirilmekten kurtulamadı. Beren Saat’in canlandırdığı Derin karakterinin çocukken bıraktığı köpeğin yaşı herkesin dikkatini çekti. Derin’in 6-7 yaşlarındayken ayrıldığı köpeğin 20 yıl sonra da karşısına çıkması teknik olarak mümkün değil. Zira Golden Retriever cinsi köpekler o kadar uzun süre yaşamıyor. Ayrıca flashback sahnelerinde, polislerin günümüzde kullanılan üniformayı giymesi de en çok eleştiri alan konulardan biri oldu.

Ayrıca Beren Saat’in oyunculuğunun eleştirildiği ilk bölümde, Nejat İşler’in hakkında en çok olumlu yorum yapılan oyuncu olduğunun notunu da düşelim...

İşte sosyal medyadaki eleştirilerden bazıları:

POLİS KIYAFETLERİ

Flashback sahnelerinde, tutuklama yapan polislerin günümüzde kullanılan polis üniforması giymesi eleştiri konusu oldu.

KANSIZ GÖMLEK

Dizide Mert Fırat'ın oynadığı Emre karakter vurulmuştur beyaz ceketi kanla kaplıdır ama kan nedense gömlege yayılmadan direk çekete yayılmış.

TWITTER'DA ÇAKIR ESPRİSİ

Deniz Yenihayat‏@DarlaStoff
@celilkaya çakıl kaç yaşında derin kaç yaşında, köpek ömrü kaç yıl, ben bu hesabın içinden çıkamadım..

N.‏@limitsel
#intikam Beren'in gözleri yeşilimsi fakat küçüklüğünde gözler maviymiş, o köpek de o kadar yıl iyi ölmemiş. Bol kusurlu diziler.

pelin uzay‏@ozgepelin
Dizide köpek yaşında fena çuvalladılar! Bunların hesabına göre beren 25 lik kızı oynasa köpek 20 yaşında oluyor! Nasıl yani ??!! #intikam

Seda Artar‏@sedart
#intikam bu beren saat, Nejat isler ve de köpek arasındaki yaşlanma hızı farkı bayağı bilimkurgu yapıyor intikam'i, epey orijinal,degil mi:/

bugra tan‏@aspirin_fil
çocuk beren 6 yaşında çocuk nejat 7 yaşında köpekte 4 aylık olsun hadi. o köpek şimdi 20 yaşında mı ?

MelisAkdmr‏@AkdemirMelis
yok artık intikamda beren saat olmuş 30 yaşında köpek hala yaşıyo golden cinsi köpekler 50 sene mi yaşıyo :D