'Geceden ilham alan biriyim'

'Geceden ilham alan biriyim'
'Geceden ilham alan biriyim'
'Kuzey Güney'in Zeynep'i Merve Boluğur, modaya olan merakını bir kapsül koleksiyona yansıttı. Genç oyuncu tasarımlarını ve günlük hayatını InStyle dergisine anlattı...

“Kendimi anlatmayı çok sevmiyorum. Zaten karşıdaki kişinin anladığı kadarsınızdır. Televizyon programlarına katılmıyorum. Herkes beni tanısın, ne kadar iyi olduğumu anlasın gibi tavırlardan çok hoşlanmıyorum. Zaten beni çok iyi bilmesinler ki televizyondaki rollerimde daha inandırıcı olabileyim” diyor, Merve Boloğur.
 
Şimdilerde sevdiği ama bir türlü bulamadığı parçaları kafasında toparlayıp, ekip arkadaşlarıyla bir araya gelip gerçeğe dönüştürebildiği için kendini çok şanslı hissediyor. Ama kendine ‘tasarımcı’ demiyor: “Gündüz giydiğiniz şeyi akşam giyemiyorsunuz, günlük kalıyor. Akşam için seçimleriniz ise gündüz için ağır kaçıyor. Ben gündüz şıklığını geceye de taşımayı seviyorum. O kadar sade ve şık görünmelisin ki, bir o kadar da iddian olmalı ki, hem gündüz hem de gece gittiğin ortamda kendini iyi hissedesin. İddiadan kastım da dekolte değil, bir elbisenin jilet gibi üzerinize oturması aslında. Bu beni çok etkileyen bir detaydır.” 

'Alışverişi çok sevmem'

Kendi gardırobu için ise ‘mütevazı’ sözcüğü kullanılabilir: “Çok fazla alışveriş yapmayı seven biri değilim. İnsanın ihtiyacı olduğu kadarını alması gerektiğini düşünüyorum. İki, üç tane giysi dolabına çok karşıyım. Bir şeyin benzerinden bir sürü alıp çıkan insanları anlamıyorum. İstesem de bir sürü şeyi tek bir mağazada bulamam. Kafamda birkaç parça belirlerim. Bunlar genelde ya sezondan beğendiklerim ya da her zaman aldığım ve ihtiyacım olan şeyler olur. Bir mağazaya girdiğim anda göz ucuyla ortamı tarar, bulur ve alırım. Çok kolay bir müşteriyimdir, yeter ki aradığım şeyi orada bulayım.” 

Parçası olduğu Kuzey Güney’in çekimleri epeyce vaktini alıyor ama evde olduğu günler mümkün olduğu kadar geç kalkmayı tercih ettiğini anlatıyor: “Beni bırakın geceleri hep ayakta kalayım. Hatta geceleri çalışayım. Geceleri seven, geceden ilham alan, geceleri kafası daha iyi çalışan biriyim. Ama beni sabah kaldırmayın. Sabah erken kalkmaktan nefret ederim.” Öğleden sonra ve gece ise içinden başka bir Merve çıkıyor: “Gün benim için öğleden sonra başlıyor. Akşama doğru başka bir enerjide olan Merve ortaya çıkıyor. Haftada iki, üç gün pilates yapıyorum. Sanal ortamda benim kadar ünlü olan şitsu cinsi köpeğim Çiko’yu dolaştırmaya çıkıyorum. Haftada bir gün Codentry için şirkete gidip toplantılara ve çalışmalara katılıyorum. Arkadaşlarımla buluşuyorum. Gece hayatım pek yoktur. Yüksek sesli müzikten, kalabalıklardan çok hoşlanmıyorum.” Gece planları arasında en çok hoşuna gidenler: Güzel bir mekanda arkadaşlarla yenilen keyifli yemekler; evde izlenilen filmler ve okunan senaryolar, kitaplar...