Geceliği 1 dolara Brooklyn Cezaevi'nde kalmak

Geceliği 1 dolara Brooklyn Cezaevi'nde kalmak
Geceliği 1 dolara Brooklyn Cezaevi'nde kalmak
Sıradışı bir tecrübe yaşamak isteyenler,sanatçı Mizo Jiaxin'in New York'taki stüdyosunda Brooklyn Cezaevi'ndeki bir hücre şeklinde tasarladığı odada günlüğü yalnızca 1 dolara kalabiliyor.

New York'a bir seyahat mi planlıyorsun ? Güzel,fakat bir problem var hosteller çok pahalı ve sen özellikle sürekli duyduğun Bushwick denilen hipster mahallesinde kalmak istiyorsun. Hani şu sanatçılarla dolu olan yer. Sanatçı Mizo Jiaxin'in senin için uygun bir yeri var. Üstelik geceliği yalnızca bir dolar,300 dolar da depozito vermeniz gerekecek.Ne duruyorsun! Yalnız,bilmeyenler için küçük bir uyarımız var burası bir hostel değil bir hapisane hücresi ve sabah 9'dan gece 12'ye kadar parmaklıkların arkasında kalmanız gerekiyor. Bu saatler arasında internet bağlantınız olmayacak;elektronik aletler, kitap ,radyo,kalem ve el uğraşları da yasak. Bununla da bitmiyor bu saatler arasında kimseyle konuşamazsınız,yoga veya herhangi bir egzersiz yapamazsınız ve uyuyamazsınız. Bu kurallardan herhangi birini çiğnerseniz depositonuzdan 100 doların üzerinde para kesilecek.
Son bir şey daha var hücrede kaldığınız tüm süre boyunca kaydediliyor olucaksınız. Görüntüler online olarak live stream üzerinden 7/24 yayınlanıyor olacak.İstediğin zaman dışarı çıkabilmen için anahtar sende olacak ve gece 9 la sabah 9 arasında kendi başına hücrenin dışındaki alanda takılabileceksin.Diğer saatler boyunca etrafta başka insanlar olacak çünkü burası herşeyden önce bir sanat stüdyosu.Bu güzel teklif ilk olarak Airbnb üzerinden yapıldı fakat şirket ilanı geri çekti.

Endişelenmeye hiç gerek yok rezervasyonunuzu buradan yaptırabilirsiniz.(https://www.facebook.com/miaojiaxinstudio)
Gelecekteki odanız bu havalı çatı katında olacak.Burada daha önceki ziyaretçilerden Matthew Silver'ı hücresinde güzel zaman geçirirken görüyoruz. Belki hatırlarsınız Silver barışçı palyaço(pacifist "clown")ismiyle yaptığı sokak gösterileriyle tanınıyor.