Gecenin en çarpıcı mankeni Ajda

Gecenin en çarpıcı mankeni Ajda
Gecenin en çarpıcı mankeni Ajda

Ajda Pekkan defilede buz mavisi-lavanta renkli, Fransız şifonu bir tuvalet giydi.

İSTANBUL - Moda tasarımcısı Mehmet Köymen’in önceki akşam, Adile Sultan Sarayı’nda sokak hayvanları yararına düzenlediği defilenin en çarpıcı konuğu hiç kuşkusuz Ajda Pekkan’dı. Sunuculuğunu Güner Özkul ve Vatan Şaşmaz’ın üstlendiği gecede, Beykoz hayvan bakımevinin temelleri de atılmış oldu.
Köymen iki yıldır sanatçılarla çalışmamasına rağmen bu etkinlik için ilk olarak yaklaşık 24 yıllık tanışıklığı olan Pekkan’ı düşünmüş. Projeyi beğenen Pekkan, Köymen’i kırmayınca ikili ilk kez birlikte çalışma imkânı bulmuş.
Defilede Ajda Pekkan buz mavisi ve lavanta arası bir renkte, üst kısmı kristal ve Swarovski taşlarla işli transparan bir body olan Fransız şifonu bir tuvalet giydi.    

Pekkan’dan çağrı
Defilenin sonundaki basın toplantısında hayvanları çok sevdiğini söyleyen Ajda Pekkan, herkesi ‘sokaktaki dostlar’ için daha duyarlı olmaya davet etti. Mehmet Köymen de “Uzun süredir kendimi hayır işlerine adadım. Farklı derneklerle çalışmalarım oldu. Bu geceki etkinliğimiz çok keyifliydi. Ajda Pekkan başta olmak üzere tüm sponsor ve destek veren herkese teşekkür etmeyi borç biliyorum. Biz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Umarım herkes biraz daha duyarlı olur” diye konuştu. (Yaşam Servisi)