'Geçmiş ve Gelecek'e davet!

'Geçmiş ve Gelecek'e davet!
'Geçmiş ve Gelecek'e davet!

Canan Tolon, 1955 Reflex 15, 2012 Ahşap üzerine yağlıboya 20 panel 183 x 305 cm. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Koleksiyonu / Uzun Süreli Ödünç

Radikal, İstanbul Modern'de gerçekleşecek olan Geçmiş ve Gelecek başlıklı yeni koleksiyon sergisinin açılışına 10 adet davetiye veriyor

20 Mart 2013'te saat 19.00'da kokteylle açılışı yapılacak olan İstanbul Modern 'deki Geçmiş ve Gelecek sergisine davetiye kazanmak için aşağıdaki sorunun doğru yanıtını radikaldenkazan@radikal.com.tr  adresine gönderin. 

Soru: İstanbul Modernin yeni koleksiyonu “Geçmiş ve Gelecek” sergisinde kaç sanatçının eseri sergilenecektir?

 

SERGİ HAKKINDA

 

İstanbul Modern yeni koleksiyon sergisiyle sanat müzelerinin bir bellek mekanı olarak geçmişle kurdukları tarihsel bağa ve geleceğin şekillenmesine yönelik üstlendikleri birikime ve sorumluluğa vurgu yapıyor.

Şimdiki zamanda tecrübe edilen müzeler, geçmiş ve geleceğin kesişim noktası olarak zamanları birbirine bağlayan görünürlük alanlarıdır. Sanatın dönüşümündeki dinamikleri, düşünsel açılımları, yaratıcı bağlamları, yeni ifade araçlarını, sanatçıların birbirlerinden devraldıkları görsel ve sözel mirasları temsil ederler. Hem yeni ve yaratıcı keşiflerin yapılabileceği bir hafıza bahçesi hem de geleceğin potansiyel imkanlarını gizleyen zengin bir imge dünyasına evsahipliği yaparlar.

"Geçmiş ve Gelecek" adlı yeni koleksiyon sergisiyle İstanbul Modern, kronolojik bir akışla Türkiye ’de üretilen modern ve çağdaş sanatın ilk günden bugüne geçirdiği dönüşüme referans verirken, geleceğin yaratıcı ifade alanlarının faydalanabileceği birikime de işaret ediyor. Kültürel ve sanatsal bir miras olarak geçmişe sahip çıkan ve şimdiki zamanın etkileşimleriyle geleceğe yön veren koleksiyonunun barındırdığı çeşitlilik içerisinden bir seçkiyle 136 sanatçının 180 çalışmasını sunuyor. Sergi, sanatın özündeki zamanlararası etkileşimlere yer verirken koleksiyonun geçmiş ve gelecek arasında üstlendiği zengin çeşitliliği de görünür kılıyor.


 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  sanat

  ,

  Zengin

  ,

  Modern

  ,

  sergi

  ,

  hafıza