Genç İletişimcilere ödülleri verildi

Genç İletişimcilere ödülleri verildi
Genç İletişimcilere ödülleri verildi

Fotoğraf: YİĞİT DANACI

Aydın Doğan Vakfı'nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin iletişim fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında düzenlediği '24. Genç İletişimciler Yarışması' sonuçlandı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

31 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler, internet yayıncılığı ve mizanpaj dallarında bin 350 öğrencinin bin 360 çalışma ile katıldığı yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yazılı Dal Haberde dereceye girenlere ödülleri Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç verdi. Gecede en çok ödülü alan üniversiteler ise Akdeniz Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi oldu.

'İletişimde hedef 2023 ve 2071'

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, geçen yıl da 23.'sü yapılan Genç İletişimciler Yarışması'na katıldığını ifade ederek, 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde 24. yılına giren yarışma programının Anadolu üniversitelerinde okuyan öğrencilere büyük fırsatlar yarattığını belirtti. Kılıç, Aydın Doğan Vakfı'nın sadece kendi bünyesindeki medya organlarına değil, bütün medya organlarına nitelikli iletişimciler yetiştirdiğini söyleyerek, konuşmasına şöyle devam etti: "Sizlerle birlikte 2023 iletişim stratejilerini kurgulayacağımızı düşünüyorum. Sizlerle birlikte yine 2071 iletişim stratejilerini kurgulayacağız. 2071'de büyük ihtimalle hayatta olamayacağız. Ama sizlerin yetiştireceği kuşaklar, Anadolu'nun bininci yılında Dünyanın sayılı ekonomisi olan ülkeler arasında olacağımıza ilişkin stratejileri belirleyecektir."

Kimler katıldı?

Hilton Convention Center'da düzenlenen ödül törenine; Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan eşi ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Sedat Ergin, Doğan Hızlan, Altan Öymen, Taha Akyol, Tijen Mergen ve Radikal Gazetezi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'in de aralarında olduğu isimler katıldı.