Gencebay: 'Gezi'ye gitseydim ölebilirdim'

Gencebay: 'Gezi'ye gitseydim ölebilirdim'
Gencebay: 'Gezi'ye gitseydim ölebilirdim'
Orhan Gencebay, eylemcilere destek için neden Gezi Parkı'na gitmediğini açıkladı.

Akil İnsanlar heyetinin çalışmalarına sağlık sorunları nedeniyle katılamayan ancak Popstar 2013'teki jüri görevini hiç aksatmayan Orhan Gencebay, eylemcilere destek için neden Gezi Parkı 'na gitmediğini açıkladı: "Hastayım, Gezi Parkı'na gitseydim gazdan ölebilirdim"


Orhan Gencebay önceki akşam eşi Sevim Emre ile birlikte Arnavutköy'de balık yedi. Geç saatlere kadar restoranda kalan Gencebay çıkışta Gezi Parkı protestolarıyla ilgili konuştu. Akil İnsanlar heyetinin çalışmalarına sağlık sorunları nedeniyle katılamayan ancak Popstar 2013'teki jürili görevini hiç aksatmayan ünlü sanatçı neden Gezi Parkı'na gitmediğini açıkladı.

"Gezi Parkı'na gitseydim, gaz beni bayağı bir etkilerdi ve şu an yaşamıyor olabilirdim" şeklinde Orhan Gencebay, eylemcilere sağduyulu olmaları çağrısında bulundu. Eylemcilerin yanında olduğunu belirten Gencebay kendisi için 'Akil İnsan' devrinin sona erdiğini söyleyip ekledi: "Bu ülke bizim, herşeyine sahip çıkmamız lazım, Atamızın dediği gibi maksat vatansa gerisi teferruattır..."

 

Gazeteport