Gencebay ile 'bir akşam'

Gencebay ile 'bir akşam'
Gencebay ile 'bir akşam'
Orhan Gencebay, 60. sanat yılını dostlarıyla kutladı. Geceye katılan sanatçılar, özel olarak hazırlanan 'Orhan Gencebay ile Bir Ömür' tribute albümündeki parçaları seslendirdi.

Sanat hayatına altı yaşında başlayan Orhan Gencebay, önceki akşam 60. sanat yılını kutladı. İstanbul Kongre Merkezi’ne gelen 3 bin 700 kişinin katıldığı ve Gencebay’ın sesinden bir sunumla başlayan etkinlikte, sanatçının hayat hikâyesi fotoğraflar eşliğinde anlatıldı.
Geceye eşi Sevim Emre ile birlikte katılan Orhan Gencebay, yaptığı konuşmada konuklarını ‘’berhudar olunuz’’ diye selamlarken, son albümünü 32 dostunun katkısıyla yaptığını anlatan sanatçı, albümde şarkılarını seslendiren ünlü isimler hakkında ‘’Onlara müteşekkirim. Bu albümü yaparak bana onur ve gurur verdiler. Türkiye ’de ve dünyada ilk defa yapılmış. Bu albümün isim annesi Sevim Hanım’dır. ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ dedi. Teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

Yıldızlar geçidi Gecede Emel Sayın, Sezen Aksu, Volkan Konak, Nükhet Duru, Zara, Demet Akalın, Deniz Seki, Duman, , Hande Yener, İzel, Kutsi, Manga, Mustafa Ceceli, Berkay, Özcan Deniz, Seksendört, Yıldız Tilbe, Yıldız Usmanova, Kutsi ve Zerrin Özer gibi ünlü isimler Orhan Gencebay şarkılarını seslendirdi.