Genco Erkal'ın 'kurban bayramı' tweeti tartışma yarattı!

Genco Erkal'ın 'kurban bayramı' tweeti tartışma yarattı!
Genco Erkal'ın 'kurban bayramı' tweeti tartışma yarattı!
Usta sanatçı Genco Erkal'ın kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı kurban bayramı paylaşımı tartışma yarattı. Erkal, tartışma yaratan Kurban Bayram'ı mesajını maksadı aştığı gerekçesiyle güncelleyip tekrar paylaştı.

RADİKAL- Usta sanatçı Genco Erkal'ın kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı kurban bayramı paylaşımı sosyal medyada yankı buldu.

Erkal'ın 'Hiç sevmem bu bayramı. Kanlı bayram, ilkel bayram, insanlığın karanlık dönemini kutsayan örümcek kafanın bayramı.Benden uzak olsun' mesajı tartışma yarattı.

Paylaşıma tepki gösteren kullanıcıların #ÖzürDileGencoErkal etiketi de TT(Trend Topic) listesinin 3. sırasında yer alıyor.

Usta tiyatrocu, daha sonradan mesajının son kısmını silerek 'Hiç sevmem bu bayramı. Kanlı bayram, ilkel bayram. (Son tweetimin bundan sonraki cümlesini siliyorum. Maksadı aşan bir ifade olmuş) şeklinde yeni bir mesaj yayınladı.

Geçen sene kurban bayramında da şarkıcı Leman Sam'ın 'Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor' tweeti çok konuşulmuştu.