'Gerçek' bir müzikal izlemeye hazır mısınız?

'Gerçek' bir müzikal izlemeye hazır mısınız?
'Gerçek' bir müzikal izlemeye hazır mısınız?

Tüm zamanların en çok izlenen Broadway şovlarından ‘Cats’ müzikali, orijinal ekibiyle ilk kez İstanbul ’a geliyor. 30 yılı aşkın süredir Broadway’de kapalı gişe oynayan ve 300’ü aşkın şehirde bugüne kadar 50 milyondan fazla izleyiciye ulaşan ‘Cats’ müzikali, 21 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında görkemli mimarisi, kusursuz ses sistemi ve 2300 kişilik seyirci kapasitesiyle adından söz ettiren Zorlu Center PSM’de toplam 16 kez izleyici karşısına çıkacak.
Büyük besteci Andrew Lloyd Webber’in, T.S Eliot’un ‘Old Possum’s Book Of Practical Cats’ adlı kitabından uyarlayarak bestelediği müzikal, ilk kez 1981’de Londra West End’de, 1982’den itibaren ise Broadway’de ve dünyanın dört bir yanında sahneleniyor. ‘Cats’in öyküsü kediler arasında geçse de aslında yaşamın ta kendisini anlatıyor. Grizabella, kendisinin de bir parçası olduğu Jellicle Kedileri’ni, dünyayı tanımak için terk eder ama dünya ona hiç iyi davranmaz. Örselenmiş, yıpranmış ve gururu kırılmış olarak Jellice Kedileri’ne geri döner. Ancak kabullenilmez ve dışlanır. Acaba Grizabella özlediği o eski günlerini tekrar yakalayabilecek midir?
Müziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve aşkın mükemmel uyumunu içinde taşıyan ‘Cats’, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları dahil olmak üzere Broadway’de 7 kez Tony Ödülü’nü kazandı. Olivier Award en iyi müzikal ödülü ve en iyi orijinal kadro kategorisinde Grammy ödülü de bulunan ‘Cats’, gösterişli set tasarımı, kostümleri ve koreografisiyle gerçek bir müzikal fenomeni. En son 2008 yılında İngiltere çapında çok başarılı bir turne yaparak kapalı gişe oynayan ‘Cats’, yoğun istek üzerine geçen yıl yeniden turneye başladı.
‘Cats’in Zorlu PSM’nin internet sitesinden satışa sunulan biletleri 65 ile 252 lira arasında değişiyor. www.zorlucenterpsm.com