Gerçek 'Issız Adam', filmi izleyip yıllar öncesine döndü

Gerçek 'Issız Adam', filmi izleyip yıllar öncesine döndü
Gerçek 'Issız Adam', filmi izleyip yıllar öncesine döndü

?Hızlı playboy? Berki, Ayla Dikmen?le 22 yıl nişanlı kalmıştı. FOTOĞRAF: MEHMET KURT / DHA

Haber: MEHMET KURT / Arşivi

İZMİR - Çağan Irmak’ın ‘Issız Adam’ filmine ‘Anlamazdın’ şarkısıyla damgasını vuran Ayla Dikmen’in 22 yıl hayatını paylaştığı Enis Berki, filmi özel gösterimle ilk kez izledi.
Sinemaseverleri ağlatan ‘Issız Adam’ filmi gösterime girdiğinde Türkiye, 1990 yılında İzmir’de hayatını kaybeden, bir zamanların ünlü ‘Türk hafif müziği’ sanatçısı Ayla Dikmen’i hatırladı. En az film kadar, filmde kullanılan Ayla Dikmen’in ‘Anlamazdın’ şarkısı da çok konuşuldu. Ayla Dikmen’le tam 22 yıl hayatını paylaşan, İzmirli Enis Berki de adeta filmin erkek karakteriyle özdeşleştirildi, ‘Gerçek Issız Adam’ diye tanıtıldı. Geçmişte ‘İzmir’in en hızlı playboy’u’ olarak tanınan, ancak Ayla Dikmen’i kaybettikten sonra kabuğuna çekilip anılarıyla yaşayan Enis Berki için önceki gün dostları sinema kapatıp özel bir gösterim düzenledi.
Şan Sineması’ndaki gösterime Ayla Dikmen’den sonra 15 yıldır beraber olduğu Selma McCain’le birlikte katılan Enis Berki, filmi nemli gözlerle izledi. Filmi ilk kez izleyip beğendiğini söyleyen Berki, “İki-üç kişiyle oynamış ama hikâyeyi harika anlatmış. Çekimler çok iyi. Müziklerin hepsi çok iyi. Filmle çok güzel örtüşmüş. Ayla Dikmen’in şarkısını burada duyunca çok gurur, mutluluk duydum. Duygulandım. Gayet güzel işlenmiş bir film” dedi. Berki’nin hayat arkadaşı Selma McCain de, “Güzeldi. İlk izleyişim. Film müzikleri evimizde sürekli dinlediğimiz müzikler. Tabii ki filmle bütünleştiği için etkili oldu” diye konuştu. (dha)