Getireceğim Jean Reno'yu, onları temizleteceğim!

Getireceğim Jean Reno'yu, onları temizleteceğim!
Getireceğim Jean Reno'yu, onları temizleteceğim!
Haber: Pişo - pisokedi@gmail.com / Arşivi

PİŞO’NUN GÜNLÜĞÜ

Dün gece rüyamda Kadir Topbaş ’ı gördüm. Bir arabada gidiyorduk. Sürekli ona bir şey söylemeye çalışıyordum ama araya başkaları giriyordu. Sonunda bana dönüp “Seni dinliyorum Pişo” dedi. Ben de “Sayın Topbaş, biliyor musunuz ki haftalardır belediyeleriniz sokaktaki köpek ve kedileri topluyor. Onları ormanlara, ölüme terk ediyor...” diye sordum. “Vallahi haberim yok. Dur bir not alayım” deyip kahverengi kaplı bir defter çıkarıp bir şeyler yazdı. Rüyanın gerisini hatırlamıyorum. Uyandım.
Görüldüğü gibi psikolojim tamamen bozulmuş durumda. Geceleri uyku tutmuyor. Uyuyunca da böyle rüyalar görüyorum. Aklım ve kalbim dışarıda. Ne zaman bilgisayar başına otursam, bir yerlerden bir ‘temizlik’ haberi geliyor. Hayır kafamı attıracaklar, getireceğim Jean Reno’yu, ben onları temizleteceğim. Ya da olmadı Kerpeten Ali’yi tutacağım. Görüldüğü gibi telefonlar, dilekçeler işe yaramıyor. Ama anlayamadıkları bir şey var. Böyle davranarak en çok ihtiyaç duydukları şeyi kaybediyorlar; oy kaybediyorlar.
Bence gelecek yerel seçimlerde hayvan hakları savunucuları bir araya gelip ‘Hayvan haklarına saygılı olmayan belediyelere oy yok’ sloganı atmalılar. Bizi üç-beş hippi olarak görüyorlar ama alaşağı olunca akılları başlarına gelir. Bu şehir(ler) çocuklarına yapılanların hesabını sorar. Benden söylemesi!
Bizim evsel durumlara gelince... O cephede yeni bir şey yok. Kadın harıl harıl çeviri yapıyor. Birileri tarih çevirisi diye bilim tarihi metinleri yollamış. Ne anlayacak bizim edebiyat mezunu bu fen konularından. Oturdu fizik, biyoloji, coğrafya çalışıyor. Akşamları adama öğrendiklerini anlatıyor; yok levha tektoniği, yok kaos teorisi... Biz de öğreniyoruz haliyle.
Özellikle depremler konusu çok ilgimizi çekti. Olaya böyle bilimsel açıdan yaklaşınca, yavaş yavaş tası tarağı toplayalım diye düşünmeye başladık. Şöyle etrafta aktif veya sönmüş (Onlar da her an yeniden patlayabiliyormuş ya) yanardağ ve fay hattı olmayan, siyanürle altın çıkarılmayan, nükleer ve hidroelektirk santral kurulma ihtimali olmayan bir yer bulalım memlekette dedik. Ancak henüz bulamadık, o ayrı.
Öptüm...

Acar muhabir Pişo’dan haberler 
* Ataköy-Bakırköy hattından bir çığlık!
Bir okuyucumun gönderdiği mail’i olduğu gibi sizinle paylaşıyorum: “Ataköy-Bakırköy civarında sistemli olarak kediler ve köpekler toplanmaktadır. Ne dilekçeler ne toplantılar sonuç veriyor. Delil bulamayalım, müdahale edemeyelim diye geceleri çalışıyorlar. Lütfen destek olun. Duyurmamıza yardım edin ve ne yapabileceksek birlikte yapalım. Bu, yardım çığlığımızdır.” 
* Yedikule Barınağı’nda kermes
23 Mayıs Pazar günü 12.00-18.00 arası Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı yararına kermes düzenlenecek. Etkinlik kapsamında çocuklar için çeşitli aktiviteler, sürpriz sanatçılar, Mavi Nota Korosu performansları, lezzetli yiyecek ve içecek standları da olacak. Gidip hem güzel vakit geçirin hem de muhtaç hayvanların rehabilitasyonu ve barındırılması için destek verin. Barınağın adresi: Sahil yolu, Surdibi, Yedikule. Telefonu 0212 633 58 57... 
* Kedi Rüyası
Kâmil Erdem’in Asiaminor projesi kapsamında Kalan Müzik’ten çıkan 1997 tarihli albüm ‘Kedi Rüyası’ caz severlere hatırlatılır. Bediz Solmaz yapımı kapağı da çok sevimli...


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş

    ,

    caz