'Gezi'ci müzisyenler Van için bir arada

'Gezi'ci müzisyenler Van için bir arada
'Gezi'ci müzisyenler Van için bir arada

Gezi Parkı direnişi döneminde kurulan ‘Gezici Müzisyenler Kolektifi’ ikinci dayanışma konseri için bir araya geliyor. İlk olarak Gezi eylemlerinde yaralananlara destek amaçlı bir konser düzenleyen platform, konser gelirini Berkin Elvan ve Mustafa Ali Tombul’un ailelerine ulaştırmıştı.
‘Kendi sözü ve müziği olan’ toplulukların ve müzisyenlerin birlikteliğinden doğan platform yaşadıkları ‘mesleki’ ve ‘ sosyal ’ sorunlar karşısında birlikte duruş sergilemeyi hedeflemekte. Platformun 20 Kasım günü gerçekleştireceği konserin amacı ise Van depremzedelerine yardım etmek. Depremzedeler hâlâ konteynirlerde yaşamaya devam ediyor. En son valilik tarafından elektrikleri kesilen depremzedelere bir nebze olsun yardım etmeyi amaçlayan ekip, söz konusu mücadeleyi de gündeme getirmek niyetinde.
Düşünceleri ve hayalleri doğrultusunda yardımlaşma, dayanışma üzerine pratik ve kalıcı örnekler sunmayı amaçlayan Gezici Müzisyenler, medya ve popüler kültür karşısında kendi kültürünü yaratma çabasında olduğunun bilhassa altını çiziyor. 20 Kasım akşamı saat 20.30’da Beyoğlu’ndaki The Mekan’da gerçekleştirilecek konserde sahne alacak isimler; Erkan Oğur & İsmail Hakkı Değirmencioğlu, Metin Kahraman, Bajar, Ayşe Tütüncü & Sıla Gerbağa, Dodan, Merih Aşkın, Kara Güneş, Mübin Dünen, Ahmet Beyler, Siyasiyabend ve Kırmızı Nazmi. Konserin biletleri 20 TL’den satılıyor.