'Gidip özgürlüğünüzü alın İstanbul!'

'Gidip özgürlüğünüzü alın İstanbul!'
'Gidip özgürlüğünüzü alın İstanbul!'

The Prodigy.

Rock'n Coke'un kapanış gecesinde, İstanbul'a "Gidip özgürlüğünüzü alın, siz bunu hakediyorsunuz!" diye seslenen Jamiroquai'ın ardından The Prodigy sahnedeydi. Grup, hem festivalin hem de 2013 yazının en iyi performanlarından birini sergiledi.
Haber: ELİF EKİNCİ / Arşivi

Rock'n Coke 2013 kapanışı, bu yazın belki en iyi iki konseriyle yaptı. Festival sahnesi art arda Jamiroquai ve The Prodigy'yi ağırladı. Teoman'ın sahneye geç çıkması sebebiyle konser başlama saatlerinde biraz sarkma oldu, 22.30'da sahneye çıkması beklenen Jamiroquai 23.00'te sahnedeydi. Jay Kay, ortamı The Prodigy için ısıtmaya çalıştı. Ancak çok başarılı olduğu söylenemez. Hezarfen Havaalanı'nın kendine has bir iklimi var: Gündüzleri sıcak mı soğuk mu olsa kararsız, geceleri ise son derece kararlı; ayaz var. Jay Kay'in seyirciyi ısıtamaması mecazi anlamda da geçerli aslında. Çünkü iki grup epey ,farklı tellerden çalıyor. Konseri 'Alright' ile açan Jay Kay, 'Use the Force', 'High Times' ve 'Virtual Insanity' ile devam etti. İlerleyen dakikalarda 'Cosmic Girl' ve 'Love Foolosophy' gibi hitlerini çalmayı da ihmal etmedi. Ve konseri 'Deeper Underground' ile bitirdi. Kalabalığa bir de mesajı vardı Jamiryo'nun: Gidip özgürlüğünüzü alın İstanbul . Siz bunu hakediyorsunuz! 
Jamiroquai'ın ardından sahneye çıkan The Prodigy ise hem festivalin hem de 2013 yazının en iyi performanslarından birini sergiledi. Konseri 'Voodoo People' ile açan grup, 'Breath', 'Omen', 'Firestarter' gibi sevilen şarkılarını yaklaşık 50 bin kişiyle birlikte söyledi. Konseri 'Invaders Must Die' ve 'Smack My Bitch Up'la kapatan grup, 'Take Me to the Hospital' ile bis için sahneye geri döndü. Konser boyunca sahneden yükselip alana yayılan enerji neredeyse gözle görülür seviyedeydi. Binlerce kişinin, hatta binlerce yorgun kişinin, pazar gecesi saat 02.00'de havaya zıplıyor oluşu, konser hakkında genel bir fikir verir sanıyorum. Kaçıranların gerçekten üzülmesini tavsiye ederim.