Gidiyorum şimdi elimde çanta!

Gidiyorum şimdi elimde çanta!
Gidiyorum şimdi elimde çanta!
Yaz geldi, tatil sezonu açıldı. Avrupa turuna çıkacaklara, günübirlik yazlıklara akacaklara, yolu uzun olanlara, tatil tipine göre bavul rehberi hazırladık.

1. Avrupa turuna çıkacaklara
Bir üniversite geyiği: “Abi bu yaz Interrail’e çıkıyoruz!” İşte yaz da geldi çattı. Yola çıkacakların dikkat etmesi gereken ise minimum 15 gün boyunca eviniz olacak o çantanın tipi. Dayanıklılık ve hafiflik en önemli iki koşul. Her geçen gün çantanızın ağırlığı sırtınıza bineceği için de askıların yastıklı olmasına özellikle dikkat!
2. Günübirlikçilere/Yazlıkçılara
Yolu kısa olanlara alternatif ise hem elinizde hem de omzunuzda taşıyabileceğiniz geniş askılı çantalar. Mayo, bikini, güneş kremi gibi günlük malzemeleri içine rahatlıkla tıkıştırabileceğiniz çantanın hacmi çok büyük olmayacağı için kolunuzda sırıtmayacak. Hatırlatalım: Alaca renkli çantalar bu yazın en trend parçalarından.
3. Kamp/Trekking sevenlere
Kendinizi dağlara kırlara mı vurmak istiyorsunuz? Evvela iyi bir sırtçantasına ihtiyacınız var. Yağmur, çamur gibi sürprizlere karşı türlü ihtiyaçlarınızı içine koyabileceğiniz, bol cepli çanta modelleri aklınızda bulunsun. Çantanızın çift dikişli, kemerli ve tabii ki su geçirmez oluşu da kulağınıza küpe olsun.
4. İş gezisine çıkacaklara
Seyahat sırasında hem rahatından hem de şıklığından ödün vermek istemeyenlere en makul alternatif ‘suit bag’lerden geçiyor. Taşınması hayli kolay, çok kullanışlı bu çantalar takım elbiselerinizin buruşmasını önlüyor. Ceketiniz üzerinizdeyken, suit bag’inizi normal bir çantaya da çevirmeniz mümkün.
5. Tabletinden ayrılamayanlara
“Tabletim olmadan asla” mı diyorsunuz? Yola çıkarken içine hem tabletinizi hem de elektronik eşyalarınızın aksesuvarlarını sıkıştırabileceğiniz çeşit çeşit modeller mevcut. En çok tercih edilen renkler ise siyah, haki ve füme. Üstelik makul boyutuyla uçaktaki baş üstü dolaplara rahatlıkla sığdırabilirsiniz…
6. Uzun yola gideceklere
Eh, insanoğlu kuş misali… Bir gün orada, öbür gün başka yerdesiniz. Uzun yola çıkacaksanız, eşyalarınızı dört-beş farklı çantaya sıkıştırmanıza gerek yok. Olabildiğince geniş hacme ve farklı gözlere sahip bavullar, bu uzun yolculukta hayatınızı kurtarabilecek bir alternatif. Üstelik sert plastikten tekerlekleriyle taşıması daha kolay.


  ETİKETLER:

  Avrupa

  ,

  Güneş

  ,

  seyahat

  ,

  ,

  kuş

  ,

  Karşı

  ,

  Yağmur

  ,

  bu yaz

  ,

  bikini