'Gladyatör' Kapadokya'da mekân baktı

'Gladyatör' Kapadokya'da mekân baktı
'Gladyatör' Kapadokya'da mekân baktı
Oscar'lı oyuncu Russell Crowe, Türkiye'de çekeceği Çanakkale Savaşı'yla ilgili yeni filmi için mekan arayışını bu kez Kapadokya'da sürdürdü.

‘Gladyatör’ ve ‘Akıl Oyunları’ gibi filmlerdeki olağanüstü oyunculuğuyla belleklerde yer eden Oscar ödüllü Avusturyalı oyuncu Russell Crowe, Türkiye ’de çekeceği yeni filmi için mekân arayışını sürdürüyor. Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu bulmak için 1919 yılında Türkiye’ye gelen Avustralyalı bir babanın hikâyesinin anlatılacağı ‘The Water Diviner’ filmine mekân bakan Crowe, İstanbul ve Edirne’den sonra dün Kapadokya’ya geldi.
Özel uçağıyla Tuzköy Havalimanı’na inen Crowe, sekiz kişilik ekibiyle önce tarihi kiliseler ve konakların bulunduğu Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa beldesine gitti. Tarihi mekânları gezen ünlü oyuncu, sonrasında Ortahisar Vadisi ve Üç Güzeller mevkiini inceledi. Vadiyi panoramik gören bir noktadan inceleyen Russell Crowe, elindeki cep telefonuyla görüntü aldı.
İncelemelerinin ardından Ürgüp’te bir butik otelde öğle yemeği yiyen Crowe’a otelin özel müşterilerine hazırlanan Kayakapı Beğendi ikram edildi.
Tarihi ve benzersiz coğrafi yapısıyla sinemacıların ilgi odağı olan Kapadokya, ‘Dünyayı Kurtaran Adam’dan ‘Asmalı Konak’a, Passolini’nin ‘Medea’sından Nicolas Cage’li ‘Hayalet Süvari’ye yerli- yabancı birçok film ve diziye makân olmuştu.