Göbeklitepe'ye 'yürekli' destek

Göbeklitepe'ye 'yürekli' destek
Göbeklitepe'ye 'yürekli' destek
Arkeoloji dünyasında büyük heyecan yaratan dünyanın en eski tapınak kalıntılarının yer aldığı Şanlıurfa Göbeklitepe'deki kazılara bir destek de Akyürek Holding'ten geldi.

Dünyanın en eski tapınaklarına ev sahipliği yapan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe, son yıllarda arkeoloji dünyasını en çok heyecanlandıran yerlerden biri. Şanlıurfa kökenli Akyürek Holding, Göbeklitepe’nin önemli bir kültürel miras olarak ülke ve dünya çapında bilinirliğinin artırılması için Göbeklitepe’ye sponsor oldu.
Dünyanın bilinen en eski tapınağını da içerdiği düşünülen ve tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan Göbeklitepe’deki kazılar Alman Arkeoloji Enstitüsü koordinasyonunda yürütülüyor. Kazı Başkanı Klaus Schmidt, Akyürek Holding’in bu büyük mirasa sahip çıkmak adına Göbeklitepe’ye kazı alanına ulaşım, alanda barınma ve yerel halkın bu mirası hediyelik eşya üretimi ile sahiplenmesi gibi başlıklarda destek vereceğini belirtiyor.
Bu desteğin oldukça önemli olduğunu belirten Klaus Schmidt, konuyu ciddiye alan ve bölge ile doğrudan bağı olan Akyürek Holding’in projenin ruhuna uygun bir yaklaşım geliştirdiğini belirtti.
Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek sponsorlukla ilgili olarak “Kadim bir coğrafyada bu coğrafyanın zenginliklerine ve tarihsel arka planına alaka duymadan var olmak mümkün değil. 1964 yılında Şanlıurfa’da kurulduk ve bu bölgenin gelişimine, bilinirliğinin artmasına her fırsatta destek olmayı Akyürek Holding olarak öncelikli görevimiz olarak görüyoruz” diyor.
1964 yılında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kurdukları bakkal dükkânıyla tohumları atılan Akyürek Holding,  bugün 2500 çalışanıyla, 850 araçlık filosuyla müşterilerine hizmet veriyor. Akyürek Holding’in iştirakleri arasında Akyürek Pazarlama, İsmar, Birlik Toptan Satış mağazaları, Taco Tarım , Doruk Dağıtım, Worldlog Lojistik ve Akyürek Petrol yer alıyor.