Göçer alarmları öttürdü!

Göçer alarmları öttürdü!
Göçer alarmları öttürdü!
Ferhat Göçer'in Türk Telekom reklamındaki performansı sanal alemde günün konusu oldu. Yapılan yorumlardan biri dikkat çekiciydi: "Ferhat Göçer'li reklam çıkınca arabanın alarmı ötüyor"

Radikal. com.tr - Pop müziğinin ünlü ismi Ferhat Göçer, Türk Telekom’un fiber internet teknolojisinin tanıtım reklamın için ‘Memleketim’ parçasını seslendirdi. Ne var ki dün gece ilk kez yayınlanan reklam filminde Göçer’in tenorları aratmayan performansı farklı tepkiler aldı. Göçer’li reklam Twitter’da da TT listesinde (trending topics) ilk sıraya kadar çıktı.

 'Nasıl bir reklamdır o?'


Pek çok isim Göçer’in performansı hakkında Twitter’da yorum yaptı.

· Feryal Öney: Eskiden Ferhat adını çok severdim.. Geçti..

· Cem Davran: İyi de "Memleketim" şarkısına bu yapılır mı? Hangi ton bu?

· Çiğdem Mater: Türk Telekom reklamı diye yayınlanan şey herhalde rakip şirket oyunu. İnsan kendi kendine böyle fenalık yapar mı yoksa?

· Levent Erim: Bu ttnet reklamında Ferhat Göçer neden ıkınır gibi söylüyor güzelim şarkıyı? Bağırınca daha mı güzel oluyor şarkı?

· Balçiçek İlter: Ferhat göçeri de memleketim şarkısını da ayrıca severim, pardon severdim... Nasıl bir reklamdır o!! Şarkının geldiği hale bak, soğudum

· Ali Atıf Bir: Telekom niye bu kadar insanları kendinden soğutmuş? ihtiyacımız olduğu anda ve tonda ‘Memleketim’ diyor twiterland anlamazlıktan geliyor?

· Ajans Başkanı: Ferhat Göçer'li reklam çıkınca arabanın alarmı ötüyor!

· Melike Mehmetoğlu: Bağlantım kesilip durduğunda, Ferhat Göçer 'den daha cok bağirabiliyorum biliyor musun Turk Telekom ?

· Türk Annesi: Ferhat Göçer'li reklamı izleyince 'bağırma kapının önündeeee!!' diye bağırasım geliyo!

'Memleketim' Kıbrıs'ta patlamıştı

‘Memleketim’ parçası ilk kez 1972 yılında geleneksel bir Yahudi halk şarkısının Türkçe uyarlaması olarak bir süre önce hayatını kaybeden ünlü sanatçı Ayten Alpman tarafından pop tarzında seslendirilmişti. Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında patlama yapan uyarlamanın Türkçe sözlerini ise Fikret Şeneş kaleme almıştı.