Gökte bir cambaz!

Gökte bir cambaz!
Gökte bir cambaz!
Koreli performans sanatçısı Jun Ahn, gökdelenlerin zirvesinde, pek çok kişinin aşağıya bakmaktan çekindiği kör noktalarda ekstrem fotoğraflar çektiriyor.

Kimi yükseğe tırmanamaz, kimi tırmansa da aşağı bakamaz. Ancak Güney Koreli maceraperest sanatçı Jun Ahn, dünyanın en yüksek gökdelenlerine tırmanarak korkusuzca poz veriyor.
Seul, Hong Kong ve New York gibi gökdelenlerin yoğun olduğu kentleri ziyaret eden ve yüksek binaların üzerinde oturarak, ayakta durarak hatta kimi zaman sallanarak poz veren Jun’un fotoğraflarından etkilenmemek imkânsız. 

Oynama yok! 
Ekstrem pozlar veren sanatçı, “İnsanlar fotoğrafların gerçek mi olduğunu merak ediyorlar. Çoğu kişi üzerinde oynamalar yaptığımı sanıyor” diyerek karelere ilginin büyük olduğunu dile getirirken, “Elbette güvenli bir durum değil ama elimden geldiğince dikkatli olmaya çalışıyorum” açıklamasıyla herhangi bir oynama yapmadığını ifade ediyor. 

İki kişi fark etmiş 
İnsanların çalışması sırasında bir şey fark etmemesine şaşıran Jun, yaşadıklarını şu sözlerle özetliyor: “Şu ana kadar sadece iki durumda insanlar beni fark etti. İlkinde bir kadın yukarıya doğru bakıyordu. Diğerinde ise bir aile barbekü partisi veriyordu, yan binanın penceresinden beni fark etti.”
Bu farklı projeye 2008 yılında başlayan Jun, şu ana kadar yaklaşık dünyanın farklı ülkelerinden toplam 14 tane gökdelene ve apartman blokuna çıkarak fotoğraf çektirdi.

FOTOĞRAFLARI KENDİ ÇEKİYOR

Sergilediği karelerin tamamen kendisine ait olduğunu söyleyen Jun, bu ilginç anları ölümsüzleştirirken vizörden kendisinin baktığını, bazı karelerde ise kameranın zamanlama ayarıyla otomatik olarak fotoğraf çektirdiğini belirtiyor.


  ETİKETLER:

  New York

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  zaman