Gonca Vuslateri: Ben ölürsem cenazemde yakanıza kendi fotoğrafınızı asın

Gonca Vuslateri: Ben ölürsem cenazemde yakanıza kendi fotoğrafınızı asın
Gonca Vuslateri: Ben ölürsem cenazemde yakanıza kendi fotoğrafınızı asın
Son dönemde yaşanan acı olayların ardından sosyal medyada tepkisiz kalmakla suçlanan oyuncu Gonca Vuslateri, suskunluğunun nedenini anlattı.

RADİKAL - İşte Gonca Vuslateri'nin o satırları: 

“Yorumlar geliyor … Ara ara … 'Neden şehitlerimizle ilgili fotoğraf paylaşmıyorsun?.. Neden kıyıya vuran çocuğu paylaşmıyorsun?.. Neden sen de üzülmüyorsun'… Gerisi küfürler… Hakaretler… hakaretler… İnsanin kalbini boğazına saplayan cümleler bakıldığında ..lakin az çok okumuş , az çok da son bir kaç yılda huzurlu olmak için sükuneti kendime armağan ettiysem… Eğer “ sosyal paylaşım alanlarında” gündemin ağır basan başlıklarına değinmiyorsam devamlı… Fiziksel anlamda bir şey yapmak istemeyişimdendir. Kalbimi acıtan şeyi kalbimde yaşatmak ve internetimi kullanırken de tüm hayatımda yaptığım gibi bana iyi gelecek olan şeyleri seçmemden kaynaklıdır…”

 

Yorumlar geliyor .. Ara ara .."neden sehitlerimizle ilgili fotograf paylasmiyorsun?" "Neden kiyiya vuran cocugu paylasmiyorsun?" "Neden sen de uzulmuyorsun"... Gerisi kufurler.. Hakaretler..hakaretler.. Insanin kalbini bogazina saplayan cumleler bakildiginda ..lakin az cok okumus , az cok da son bir kac yilda huzurlu olmak icin sukuneti kendime armagn ettiysem.. Eger "sosyal paylasim alanlarinda" gundemin agir basan basliklarina deginmiyorsam devamli.. Fiziksel anlamda bir sey yapmak istemeyisimdendir.. Kalbimi acitan seyi kalbimde yasatmak ve internetimi kullanirken de tum hayatimda yaptigim gibi bana iyi gelecek olan seyleri secmemden kaynaklidir.. Babasi,dedesi,amcasi,dayisi,enistesi subay,yarbay olan bir ailenin cocuguyum .. Resmi bir torenle defnedilmeleri ulusal anlamda yas icinde ulkemizi savunduklari bilincini kesfetmemis olamam. Bu yuzden kimi apolitik tuhaf insanlarin son donemde hic sey hakkinda "konusamayislarindan" dolayi sehit haberlerini bagira bagira gozumuze sokmalarindan siyirip onurumu, o evlatlar icin aglayan annelere .. Evladinin cansiz bedenini kiyidan alan babaya .. Butunuyle dislanan tekmelenen gocmen cocuklarin trafik lambalarini lunaparka ceviren gozlerine : kalbimizi elimize verip yumrugumuzu siktiran bu aci dolu gunleri bir de sosyal paylasim alanlarindan yayarak gunlerce gunlerce defalarca hatirlatmamayi istemeyi bir borc bilirim. Acinin ve evrenin planini biz yazmadik. Kimseyi paylasim onceligi konusunda yargilayamayiz..Herkesi cok seviyorum. Muthis bir linc enerjisi var ulkede .. Buna dur diyecek bir guc yaratmaliyiz.. Sevgiyle.. Adaletle.. Yardimlasarak.. Gel kardesim diyerek.. Eger boyle olmayacaksa ..ben ölürsem cenazemde rica ediyorum yakaniza kendi fotografinizi asin.. Cunku siz de yasamiyorsunuz demektir.. Sevgi ile isik ile guzellik ile #cevirbasicemaledogru #love kocaman sevgi baris ve huzur gonderiyorum kalplerinize ..

goncavuslateri (@goncavuslateri) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (14 Eyl 2015, 09:42 PDT)