Gonca Vuslateri'nin 2 yıl hapsi istendi!

Gonca Vuslateri'nin 2 yıl hapsi istendi!
Gonca Vuslateri'nin 2 yıl hapsi istendi!
Yalan Dünya dizisindeki 'Eylem' ve 'Vasfiye Teyze' tiplemesiyle tanınan tiyatro ve dizi oyuncusu Nazlı Gonca Vuslateri (30) hakkında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret suçundan dava açıldı.

Yalan Dünya dizisindeki ‘Eylem’ ve ‘Vasfiye Teyze’ tiplemesiyle tanınan tiyatro ve dizi oyuncusu Nazlı Gonca Vuslateri (30) hakkında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’a hakaret suçundan dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Adem Can tarafından hazırlanan iddianamede, Vuslateri’nin, Erdoğan hakkındaki Twitter paylaşımları nedeniyle 1 yıldan 2 yıla kadar hapsi istendi. Vuslateri savunmasında suçlamayı reddetti. Avukatıysa, müvekkilinin komedi oyuncusu olduğunu belirtip bir mizah dergisinde yer alan karikatürü paylaştığını ifade etti.

220’Yİ AŞTI 

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmesinin ardından, ‘Erdoğan’a hakaret’ gerekçesiyle başlatılan soruşturmaların sayısıysa 220’yi aştı. Soruşturmaların büyük çoğunluğunun savcılar tarafından resen başlatıldığı, Cumhurbaşkanı’nın şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma sayısının ise çok düşük olduğu belirtildi. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/132253413225344

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  paradoks - aharasa

  geçmişte tayyip şunu iddia etmişti: rejim diktatörlük olsa bana diktatör diyemezsiniz. ona göre kendisini diktatör diyerek eleştirenler bir paradoksa düşüyordu. çünkü diktatör kendisine eleştirmeye izin vermeyendi. eh şimdi bu paradoksu da ortadan kaldırmış oldu.

  faşizm - aharasa

  adalet bir despotun emriyle harekete geçiyor. bu faşizmdir işte.

  desenize - genco940

  birilerine teveccühte bayağı artış var.

  yağcılık... - citizen

  Savcılar yağcılık yapacağız derken kantarın topuzunu iyice oynatmaya başladılar yerinden...