Google Earth'te 14 yaşındaki bir çocuğun cesedi çıktı

Google Earth'te 14 yaşındaki bir çocuğun cesedi çıktı
Google Earth'te 14 yaşındaki bir çocuğun cesedi çıktı
Google Earth'te ortaya çıkan çocuk cesedi babayı şoke etti, baba görüntünün kaldırılması için Google'a başvurdu.

Google’ın popüler harita uygulaması Google Maps’te ceset krizi yaşanıyor. 2009 yılında ABD ’nin San Francisco eyaletinde vücuduna aldığı kurşunla hayatını kaybeden 14 yaşındaki bir çocuğun cesedi Google Maps’te görüntüleniyor.

Hürriyet 'in haberine göre cesedi Google Maps’te bulunan Kevin Barrera’nın babası durumu fark edince Google ile irtibata geçip ilgili görüntülerin kaldırılmasını talep etti. Cinayetin olduğu esnada uydudan çekilen görüntülerin Google Maps’e yüklenmesiyle ortaya çıkan bu trajik olay sonrası ise Google çalışmalarını yoğunlaştırdı ve San Francisco’da bulunan küçük kasabadaki uydu görüntüsünü kaldırmak için Google mühendisleri de devreye girdi.

“Uydu fotoğrafını görünce sanki çocuğumu dün kaybetmiş gibi hissettim” diyen baba Jose Barrera’nın Google’a başvurmasıyla birlikte internet devinden yapılan açıklama şöyle oldu: “Genellikle yüklenen uydu görüntülerini silip yerine yeni görüntüyü talebe göre koymak gibi bir planımız yok; ancak bu olayı istisna olarak değerlendirdiğimiz için babayı üzmemek adına gerekli çalışmalara başladık.”