Google Glass'a yine yasak geldi

Google Glass'a yine yasak geldi
Google Glass'a yine yasak geldi
ABD'nin Seattle eyaletindeki bir restoran müşterilerinin rahatsız olabileceğini düşünerek Google Glass'ın kullanımını yasakladı.

Google 'ın dünyanın konuştuğu akıllı gözlüğü Google Glass'ı yasaklayan yasaklayana... Hurriyet'in haberine göre Son olarak ABD 'nin Seattle eyaletindeki bir restoran müşterilerinin rahatsız olabileceğini düşünerek Glass'ın kullanımını yasakladı.

Google'ın ilk çıktığında çok konuşulan akıllı gözlüğü Google Glass dünya için yepyeni bir deneyim ve henüz satışa sunulmadığından yaygınlaşma şansı bulmuş değil. Ancak Glass'ı kullanan küçük bir kitle var ve şimdiden pek çok ortamda rahatsızlığa yol açmaya başladılar bile.

Aylar önce Los Angeles'ta araç sürerken Google Glass'ı giydiği gerekçesiyle trafik cezasına çarptırılan kadının ardından bu kez de Seattle'da faaliyet gösteren Lost Lake Cafe de bu gözlüklerin kullanımına yasak getirdi. Şirket konuyla ilgili resmi açıklamasında şu satırları paylaştı: "Bu gözlükle şirket bünyesinde müşterilerimizin video çekimi yapmamasını arzuluyoruz. Eğer bu gözlükleri giyen bir müşteri olursa önce onu nazik bir dille uyarıyoruz. Eğer izinsiz yere bu gözlükle bir müşterinin fotoğrafı veya videosu çekilirse ilgili müşteriden restoranı terk etmesini talep ediyoruz."

Bakalım Glass yaygınlaşmaya başladığında nerelerden yasak kararı gelecek? Bekleyip göreceğiz.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Google

  ,

  Google Glass

  ,

  Resmi

  ,

  şirket

  ,

  lost