Google Rembrandt'ı unutmadı

Google Rembrandt'ı unutmadı
Google Rembrandt'ı unutmadı
Arama motoru Google, Hollandalı ressam ve baskı ustası Rembrandt van Rijn'ın 407. doğum gününe özel logo hazırladı. Google ana sayfasında 'doodle' olarak adlandırılan logoda, Rembrandt van Rijn'ın bir portresine yer veriliyor.

Arama motoru Google, Hollandalı ressam ve baskı ustası Rembrandt van Rijn’ın 407. doğum gününe özel logo hazırladı. Google ana sayfasında ‘doodle’ olarak adlandırılan logoda, Rembrandt van Rijn’ın bir portresine yer veriliyor.
Avrupa ve Hollanda sanat tarihinin en önemli ressamlarından biri olarak kabul edilen Rembrandt van Rijn, ışığın ve gölgelerin ressamı olarak anılıyordu. Rembrandt van Rijn’in özellikle portreleri ve İncil’den bazı sahnelerin olduğu illüstrasyonları, popüler eserleri arasındaydı.
Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor. İnternet kullanıcıları, özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.