Google'dan 1 Nisan için üç şaka!

Google'dan 1 Nisan için üç şaka!
Google'dan 1 Nisan için üç şaka!

Google, Google Maps te define haritaları içeriği koyarak korsan hazinesi avı başlattığını duyurdu.

Google, 1 Nisan'da kullanıcılarını şaşırtmak için bir değil tam üç şaka hazırladı.

Google , 1 Nisan’da kullanıcılarını şaşırtmak için bir değil tam üç şaka hazırladı. İlk olarak YouTube’un kapatılacağını duyuran Google, ardından Google Maps’te ‘define haritaları’ içeriği koyarak korsan hazinesi avı başlattığını duyurdu. Teknoloji devinin son ve en etkili numarası ise ‘Google Nose’ oldu.
Google, 1 Nisan için kullanıcılarının başını döndürecek bir hazırlık yaptı. Şirket ilk olarak, ABD ’nin Zaytung’u olarak bilinen The Onion sitesi ile beraber hareket ederek, YouTube’un 8 yıl aradan sonra kapatılacağını belirtti.
Bununla yetinmeyen Google, ardından profesyonel dalgıç ve uzmanlarla hazırladığı ikinci bir video yayımladı. Videoda, Hint Okyanusu’nda sualtı çekimleri yapan Google Maps ekibi, bir sandık içinde 18’inci yüzyılda ölen korsan William ‘Captain’ Kidd’in hazinesinin yerini gösteren haritalar buluyor. Bu haritalardan yola çıkara başlatılan ‘Define Haritaları’ uygulaması, kullanıcıları haritalardaki kodları deşifre ederek dünyanın dört bir yanındaki gizli hazineleri bulmaya teşvik ediyor.
Define Haritaları, Google Maps’e girildiği anda sol aşağıda beliriyor ve kullanıcıları oyuna davet ediyor.
Google’ın üçüncü şakası yani ‘Google Nose’ adı verilen ve beta versiyonu olarak yayımlanan özellik ise arama sonuçları hakkında koklayarak doğrudan bilgi almanızı ve aradığınız şeyi anlamanızı sağlıyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Google

  ,

  Zaytung

  ,

  teknoloji

  ,

  şirket

  ,

  deşifre