Goran Bregoviç Suzan Kardeş'le sahnede

Goran Bregoviç Suzan Kardeş'le sahnede
Goran Bregoviç Suzan Kardeş'le sahnede
Türkiye'de çok sevilen Balkan müzisyen Goran Bregoviç, 2 yıl aradan sonra yeniden İstanbul'da. 14 Mayıs'ta Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki konserin konuk sanatçısı Suzan Kardeş.

‘Arizona Rüyası’, ‘Çingeneler Zamanı’ gibi Emir Kusturica filmlerine yaptığı müziklerle Türkiye ’de de çok sevilen ve defalarca Türkiye’de konser veren Goran Bregoviç, iki yıl aradan sonra yeniden İstanbul ’da. 14 Mayıs’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek Bregoviç konserin konuk sanatçısı ise Balkan şarkılarının mütevazı sesi Suzan Kardeş olacak. Hayranlarına “Sevgilim İstanbul. Onu çok özledim, gün sayıyorum” diye mesaj gönderen Bregoviç, Balkanlar’ın en sevilen müzisyenlerinden biri ve konserlerini Wedding and Funeral Band (Düğün ve Cenaze Topluluğu) ile beraber veriyor. Film müziğine ilk olarak 1978’de Mica Milosevic’in ‘Nije Nego’ filmiyle başladı. Bregovic’in en renkli ortaklığı ise yönetmen Emir Kusturica ile gerçekleşti. 1989’da ‘Çingeneler Zamanı’, 1993’te ‘Arizona Dream’, 1995’de Cannes Film Festival’ini kazanan ‘Underground’ ve 1998’de ‘Crna Macka’ filmlerinin müziklerini yaparak Kusturica ve Bregovic çok başarılı bir ikili haline geldi. Bregoviç, ayrıca 2008’de Can Dündar’ın yazıp yönettiği ‘Mustafa’ filminin müziklerini de yapmıştı.
Goran Bregoviç, Türkiye’de çok sevilen bir isim. Bugüne dek pek çok şehirde başarılı konserlere imza attı. Sanatçının eserlerinden bazıları Sezen Aksu, Oya-Bora ve Candan Erçetin gibi Türk müzisyenler tarafından Türkçe sözlerle seslendirildi. Goran Bregovic’in, geniş repertuvarından seçtiği şarkılarla, hiçbir konseri birbirine benzememekle beraber hepsi Balkan kültürünün derin izlerini taşıyor. Yani hüzün ve eğlence bir arada...
NN Kültür Sanat tarafından organize edilen konserin biletleri Biletix üzerinden satışa sunuldu.