'Görevimiz Tehlike'yle yeniden

'Görevimiz Tehlike'yle yeniden
'Görevimiz Tehlike'yle yeniden
Başrolünde Tom Cruise'un oynadığı 'Görevimiz Tehlike' serisini 5'inci filminin çekimlerine dün Viyana'da başlandı.

Tom Cruise ve aktris Rebecca Ferguson, 'Görevimiz Tehlike 5 filminin çekimleri için sabahın ilk saatlerine kadar setteydi. Viyana’daki Opera Binası’ndan atlamaları gereken sahne defalar çekildi. 52 yaşındaki aktör ve 31 yaşındaki Rebecca Ferguson'un rolleri gereği bir halat yardımıyla opera binasından aşağı inmeleri gerekiyordu. 

 

İlk filmi 1996’da sinemaseverlerle buluşan serinin 18 yıllık serüveni sonrası Tom Cruise artık bir parçası olduğu Ethan Hunt karakteriyle yeniden beyazperdede boy gösterecek.
Aksiyon filmlerinin adamı olan Tom Cruise, zaman zaman rol arkadaşına da destek oldu. Başrollerini Tom Cruise, Jeremy Renner, Paula Patton, Ving Rhames ve Rebecca Ferguson’un paylaştığı filmin yönetmen koltuğu ise Christopher McQuarrie’ye emanet. McQuarrie ve Cruise daha önce Jack Reacher filminde beraber çalışmıştı.

2011 yapımı Görevimiz Tehlike 4 - Hayalet Protokol filminin dünya çapında 700 milyon dolarlık bir hasılat elde etmesi üzerine yeni bölüm için hazırlıklara başlandı. Serinin son filminin ise 25 Aralık 2015’te vizyonda olması planlanıyor.